اعلام آمادگی حماس برای حضور در دادگاه لاهه

ابومرزوق:آماده پاسخ‌گویی در دادگاه بین‌المللی کیفری هستیم

عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرد که این جنبش آماده است تا با شاهدان در دادگاه کیفری بین‌المللی حاضر شود و هرگونه مسئولیت قضایی علیه هر یک از اعضای خود را بر عهده بگیرد.

یه گزارش شهروند آنلاین به نقل از پایگاه خبری «عربی ۲۱»، «ابو مرزوق» افزود که حماس آمادگی دارد تا در دادگاه کیفری بین‌المللی حضور یابد و هرگونه مسئولیت قضایی علیه اعضای خود را بر عهده بگیرد،به شرط آنکه یک محاکمه عادلانه و جامع در خصوص فعالیت‌های حماس به عنوان یک جنبش آزادی‌بخش صورت گیرد.

او با طرح این پرسش که آیا رژیم صهیونیستی نیز برای این کار آماده است؟ تصریح کرد: حماس سالها در معرض تهمت‌ها و جرم‌انگاری دولت‌ها و رهبران غربی بود و حملات و دروغ های گمراه کننده و ادعاهایی مبنی بر تروریستی بودن را تحمل کرده است.

عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ادامه داد: فلسطینیان ۱۵ سال پیش حماس را انتخاب کردند، آن هم در عملیاتی که «جیمی کارتر» ناظر بین‌المللی و رئیس جمهور آن زمان، آن را کامل‌ترین و عادلانه‌ترین عملیاتی که تاکنون دیده است، توصیف کرد و این جنبش همچنان و به همان کیفیت به ملت فلسطین خدمت می‌کند.

ابومرزوق در خصوص محاکمه رژیم صهیونیستی در دادگاه بین‌المللی کیفری هم افزود: دفاع رژیم اسرائیل در برابر طرح دعوی آفریقای جنوبی پر از تحریف و دروغ های آشکار بود.

او اضافه کرد: حماس از سال ۲۰۱۵ پذیرفته که با تحقیقات دادگاه جنایی بین‌المللی در مورد اسرائیل و جنبش‌های مقاومت فلسطینی از جمله حماس، همکاری کند، اما تل‌آویو این کار را نکرد و حماس از سال ۲۰۱۵ بارها تمایل خود را برای حضور در دادگاه ابراز کرده در صورتی که حکم آن بر اساس ادعاهای بی‌اساس نباشد، بلکه بر اساس ادله و حقیقت باشد اما رژیم صهیونیستی چنین کاری نکرده است.

عضو دفتر سیاسی حماس تاکید کرد: ما قاطعانه ادعاهایی که رسانه‌های همسو با رژیم صهیونیستی و حامیانش به ما نسبت دادند را رد می‌کنیم و آماده دفاع از خود هستیم، اما آیا تل‌آویو آماده است از لفاظی دست بردارد و بر اساس شواهد صحبت کند و عواقب آن را هرچه باشد بپذیرد؟

جمعه گذشته، دیوان بین‌المللی دادگستری به رژیم اسرائیل دستور داد تا اقداماتی را برای جلوگیری از نسل‌کشی علیه فلسطینی‌ها و بهبود وضعیت انسانی در نوار غزه انجام دهد، که مورد استقبال فلسطینی‌ها قرار گرفت، در حالی که تصمیم دادگاه شامل بند آتش‌بس نبود. اما «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مخالفت با حکم دادگاه کیفری بین‌المللی گفت که به جنگ غزه ادامه می‌دهیم، ضمن آن که از ما خواسته نشده که آتش‌بس را اجرا کنیم./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.