پوست‌اندازی گروهک تروریستی تحریرالشام

ادامه تسویه حساب الجولانی با سران کودتا

با گذشت ۵ ماه از خنثی شدن کودتای مخالفین ابومحمد الجولانی، سرکرده هیات تحریرالشام، کارزار بازداشت سران ارشد این گروهک تروریستی و برکناری بسیاری از فرماندهان نظامی آن همچنان ادامه دارد. پس از ابوماریا القحطانی خبرها از دستگیری ابوحمد زکور، حکایت دارد.

به گزارش شهروند آنلاین، همزمان با تلاش مخالفان ابومحمد الجولانی سرکرده گروهک تروریستی هیات تحریرالشام برای اجرای کودتا علیه او، کارزار بازداشت مخالفین در ادلب همچنان ادامه دارد.

پس از بازداشت «ابوماریا القحطانی»، نفر دوم تحریرالشام و دست راست جولانی، خبرها از بازداشت «ابواحمد الزکور»، که به جعبه سیاه الجولانی شهرت دارد حکایت دارد.

دستگیری زکور در اواخر دسامبر 2023 با تلاش مشترک ارتش ترکیه و جیش الوطنی برای رهگیری کاروان الجولانی و آزادی ابواحمد الزکور همراه شد که البته این عملیات به شکست انجامید.

«الفاروق ابوبکر»؛ از فرماندهان جیش الوطنی با اشاره به ادامه روند بازداشت سران ارشد هیات تحریرالشام افزود: درگیری میان ابواحمد زکور و الجولانی در حقیقت به معنای جنگ قدرت میان سرکردگان این گروهک بر سر میلیاردها دلار ثروتی است که در اختیار هیات تحریرالشام قرار دارد.

پس از ناکام ماندن کودتا علیه الجولانی، علاوه بر سرکوب القحطانی و ابواحمد زکور، برخی فرماندهان نظامی این گروهک از جمله خطاب الحسکاوی، فرمانده تیپ الزبیر بن عوام، محمود جمال دیبو، فرمانده تیپ عمر و شداد الامنی، مسئول نیروهای اجرایی سرمدا برکنار شدند.

افزایش حجم بازداشت و محاکمه رهبران ارشد تحریرالشام بیانگر تلاش‌های برخی از سرویس‌های اطلاعاتی خارجی از جمله ترکیه برای سرنگونی حکومت الجولانی و واگذاری قدرت در ادلب به برخی از ژنرال‌های جداشده از ارتش سوریه همچون «مناف طلاس» است. طلاس پیش از این خواستار تشکیل شورای نظامی برای مدیریت مناطق شمال غرب سوریه شده بود./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.