بالستیک یمنی در محاسبات آمریکایی

فرمانده ناوگان پنجم: موشک‌ها و پهپادهای یمن ظرف فقط ۷۵ ثانیه به هدف اصابت می‌کند

“چالز بردفورد کوپر” فرمانده ناوگان پنجم آمریکا مستقر در بحرین با بیان این که “ما فقط ۹ تا ۱۵ ثانیه برای مقابله با پهپادها و موشک‌های (CBS) فرصت داریم”، گفت: موشک‌ها و پهپادهای یمن ظرف فقط ۷۵ ثانیه به هدف اصابت می‌کند.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از خبرگزاری فلسطین، این مقام ارشد نظامی آمریکا اعتراف کرد: سابقه نداشته است که کشتی‌های تجاری یا کشتی‌های جنگی آمریکا با موشک‌های بالستیک (CBS) هدف قرار بگیرند.

او برای توجیه ناتوانی ارتش آمریکا در مقابله با رزمندگان یمنی ادعا کرد که ایران از انصارالله یمن با دادن اطلاعات برای هدف قرار دادن (کشتی‌های) نیروی دریایی آمریکا حمایت می‌کند.

این مقام آمریکایی در حالی مدعی کمک ایران به ارتش یمن و انصارالله در هدف قرار دادن کشتی های آمریکا است که یمنی‌ها بارها اعلام کرده‌اند که عملیات خود را با هیچکسی هماهنگ نمی‌کنند و اطلاعات دقیق کشتی‌ها در منطقه را دارند.

با آغاز عملیات طوفان الاقصی در ۱۵ مهرماه و حمله همه جانبه یک روز پس از آن رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی، درمانی و آموزشی نوار غزه، سه گروه مقاومت حزب‌الله لبنان، ارتش یمن و انصارالله و گروه‌های مقاومت اسلامی عراق همپای مقاومت فلسطین برای نبرد با اشغالگران صهیونیست وارد عرصه نبرد شدند.

هر یک از سه گروه مقاومت یاد شده بر اساس تکلیف، الهی، انسانی و اسلامی خود با ورود به میدان نبرد علیه رژیم صهیونیستی تاثیرات زیاد و خوبی بر نبرد غزه گذاشتند و سران تل آویو و حامیان غربی آن بویژه آمریکا فهمیدند که فلسطینیان غزه تنها نیستند و حامیانی همچون حزب‌الله، ارتش یمن و انصارالله و گروه‌های مقاومت عراقی پشتیبان آنها هستند.

در بین گروه‌های مقاومت، اقدام رزمندگان یمنی با توجه به بُعد مسافت ۱۵۰۰ کیلومتری با سرزمین‌های اشغالی با شلیک چندین موشک دوربرد و اعزام تعداد زیادی پهپاد انتحاری به بندر “ایلات” و بندر حیفا برای نابودی زیرساخت‌های این دو بندر، آزادی‌خواهان جهان را به تحسین وا داشت.

رزمندگان یمنی در حالی به کمک مقاومت و مردم غزه شتافتند که خود از فروردین سال ۱۳۹۴ درگیر نبرد با جبهه آمریکایی – عربی هستند و این مساله خود نشان داد که مردم و رزمندگان یمن چقدر از خود گذشته و پایبند به آرمان های فلسطین و در عین حال آماده مقابله با متجاوزان هستند.

از زمان آغاز جنگ غزه و تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی به این باریکه، یمن بارها به اسرائیل هشدار داده و خواستار توقف این جنگ شده بود، اما در نهایت در ماه نوامبر (آبان) و پس از ادامه این درگیری‌ها در غزه، یمن حملات علیه کشتی‌های مرتبط با رژیم اسرائیل را در دریای سرخ آغاز کرد.

ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی صهیونیستی یا عازم سرزمین های اشغالی و همچنین دو کشتی جنگی آمریکا را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.