بهره‌برداری از بندر بوموسی در دهه فجر

۶۵۰۰ پروژه بندری و دریایی آماده افتتاح شد

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اجرای ۱۲ هزار میلیارد تومان پروژه بندری و دریایی در دولت سیزدهم، گفت: تا سال ۱۴۰۴ وضعیت سلامت کالای اساسی را تضمین می‌کنیم.

به گزارش شهروند آنلاین، علی‌اکبر صفایی در نشست خبری با اشاره به اهمیت سند توسعه دریامحور، اظهار کرد: این سند می‌تواند همه ذی‌نفعان حوزه دریا را همگرا کند، این در حالی است که در بحث همگرایی ارگان‌های دریایی همیشه مشکل داشته‌ایم.

او با اشاره به تشکیل کارگروه با حضور همه دست‌اندرکاران بخش دریا پس از ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد دریامحور، افزود: نظر همه صاحبنظران اخذ شده، ضمن اینکه مطالعات تطبیقی و طرح جامع توسعه دریامحور در حال انجام است.

او با بیان اینکه در بحث اجرایی شدن سند توسعه دریامحور به‌زودی هیات وزیران تصمیم‌گیری می‌کند، ادامه داد: نرم‌افزار جامع بندر به تبع سند مذکور ایجاد می‌شود که در قالب آن خدمات بندری به صورت غیرحضوری از سال آینده ارائه می‌شود.

او با بیان اینکه در دولت سیزدهم 105 پروژه بندری و دریایی به ارزش 12 هزار میلیارد تومان اجرا شده است، گفت: در حوزه تجهیزات بندر و دریایی 53 پروژه به اعتبار 115 میلیون یورو و 2549 میلیارد ریال  شامل یدک کش، بویه گذار، ماشین آلات آتشنشانی و… با پیشرفت فیزیک متوسط 54 درصد در دست اجراست. امسال 291 پروژه در حوزه حمل‌ونقل دریایی با ارزش 52 هزار میلیارد تومان نیز در حال اجراست. از این اعتبار حدود 8300 میلیارد تومان تامین شده است.

او با اشاره به افتتاح 18 پروژه در دولت سیزدهم با اعتبار 4060 میلیارد ریال افتتاح شده است، اضافه کرد:تا پایان دولت سیزدهم تمام کالای اساسی در سیلوها، مخازن و… ذخیره سازی می شود و وضعیت سلامت کالای اساسی را تضمین می کنیم. در دهه فجر امسال آمادگی افتتاح 43 پروژه به ارزش 65 هزار و 660 میلیارد ریال  را داریم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از آماده شدن بندر بوموسی برای افتتاح در دهه فجر با حضور احتمالی رئیس جمهوری خبر داد و گفت: بندر بوموسی یک بندر مسافری است. همچنین با حضور رئیس جمهوری بندر سیریک افتتاح خواهد شد.

صفایی با بیان اینکه اراضی 2400 هکتاری بندر شهید رجایی معارض دولتی ندارد، اظهار کرد: پایانه‌ حمل و نقل در این اراضی ایجاد شده و در آنجا حضور دارد. یک بخش لوله گاز متعلق به شرکت ملی گاز است که برای جابه‌جایی آن توافق کرده‌ایم.

ترانزیت فرآورده‌های نفتی اقلیم کردستان متوقف نشده است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ترانزیت فرآورده‌های نفتی تولید اقلیم کردستان به بندر امام خمینی (ره) متوقف نشده است. طی 10 ماه امسال حدود 2.5 میلیون تن فرآورده‌های نفتی اقلیم از بندر امام ترانزیت شده است./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.