جزئیات استرداد ۶ متهم جرایم اقتصادی به کشور

رئیس پلیس بین‌الملل فراجا از صدور اعلان قرمز و دستگیری و استرداد ۶ متهم جرایم اقتصادی به کشور از طریق فرودگاه مهرآباد خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین، امروز چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۲ رئیس پلیس بین‌الملل فراجا سردار وحید کریمی در شبکه خبر از استرداد 6 متهم اقتصادی فراری به کشور خبر داد و اظهار داشت: تعداد 6 متهم جرایم اقتصادی با تحت تعقیب قرار گرفتن توسط مرجع قضایی در کشور و پیگیری‌هایی که پلیس بین‌الملل فراجا داشت با صدور اعلان قرمز بین‌الملل تحت تعقیب قرار گرفته و ردیابی شدند.

سردار کریمی تصریح کرد: این متهمان در یکی از کشورها مخفی شده بودند که با شناسایی آنها در کشور مورد نظر هر 6 متهم دستگیر و به کشور مسترد شدند.

رئیس پلیس بین‌الملل فراجا به موارد اتهامی دستگیرشدگان اشاره و بیان داشت: به عنوان مثال یکی از این مجرمان بالغ بر 250 میلیون دلار ارز دریافت کرده بود تا کالاهای اساسی وارد کنند اما متاسفانه اقدام به مصرف شخصی از این مبلغ کرده بود؛ متهم دیگر در ساخت و ساز مسکن فعال بوده و تعداد 18 آپارتمان را به حدود 36 نفر فروخته و پول را جمع‌آوری کرده و متواری شده است؛ همچنین فرد دیگر در بازار فرش فعال بوده و فرش‌های نفیس را خریداری کرده و چک‌های بلامحل صادر کرده و از این طریق کلاهبرداری کرده بود.

او افزود: یکی دیگر از متهمان برای واردات محصولاتی از قبیل جو ارز دولتی دریافت کرده بود اما این متهم هم سوءاستفاده کرده و پول را صرف مصارف شخصی کرده بود که در نهایت این فرد و دیگر متهمان با پیگیری‌های پلیس جمهوری اسلامی ایران شناسایی و به کشور مسترد شدند.

رئیس پلیس بین‌الملل فراجا با اشاره به اینکه 4 نفر از این 6 متهم دستگیر شده شاکی خصوصی دارند، تصریح کرد: بطور مثال هر کدام از این پرونده‌ها 36 شاکی خصوصی، دیگری 24 شاکی خصوصی و 1 پرونده هم 8 شاکی خصوصی داشتند که ماموران پلیس بین‌الملل تمام تلاش خود را برای احقاق حق مردم کردند.

سردار کریمی در ادامه به جزئیات دستگیری مسعود ترکیبی که روز گذشته به کشور مسترد شد، پرداخت و اعلام کرد: این فرد یکی از افراد فعال در حوزه مجازی بود که فالوورهایی در فضای مجازی برای خود جمع کرده بود و در حوزه کلاهبرداری، پولشویی و اغفال دختران فعالیت داشت؛ همچنین مسعود ترکیبی عضو یک باند قاچاق انسان بوده است که تعدادی از اعضای این باندها در سالهای گذشته دستگیر شده و به کشور بازگردانده شده بودند و به زودی مابقی اعضای این باند هم که شناسایی شدند دستگیر و به کشور مسترد خواهند شد.

رئیس پلیس بین‌الملل فراجا اعلام کرد: مسعود ترکیبی در حوزه اخلاقی و ترویج فحشا در فضای مجازی نقش داشته است و ما شکایت‌های مردمی زیادی علیه این متهم داشتیم که باعث تشکیل پرونده شناسایی و در نهایت استرداد متهم به کشور شد./فارس

پایان پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.