هدیه پنج هزار میلیارد ریالی رئیسی به مردم بشاگرد

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه رئیس جمهور برای حل دغدغه‌های مردم بشاگرد در مورد آب، راه، آبخیزداری و بهداشت و درمان پنج هزار میلیارد ریال درنظر گرفته است، گفت: این اعتبار هدیه دهه مبارک فجر از طرف آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی برای پیشرفت این منطقه است.

به گزارش شهروند آنلاین، رضا مراد صحرایی روز جمعه در سفر به استان هرمزگان در جمع مردم بشاگرد با اشاره به اینکه امکان پرواز رئیس جمهور به این منطقه امکانپذیر نبود، افزود: رئیس جمهور سلام ویژه خدمت شما رساندند و گفتند من بر آن عهدی که با شما مردم بشاگرد بستم هستم و اولین فرصتی که برای ما امکانپذیر باشد به جمع شما خواهیم آمد.

او خاطرنشان کرد: دل رئیس جمهور اکنون اینجاست، چون برنامه افتتاح یکهزار مدرسه کشور را از این منطقه طراحی کردیم تا بگوییم بشاگرد مرکز تصمیم و فرمان آیت‌الله رئیسی است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: دولت مساله بشارگرد را می‌داند و می‌فهمد و باید این مسائل با سرعت حل شود، اگر برای رئیس جمهور این موضوعات مهم نبود برای آمدن در میان شما مردم این منطقه برنامه‌ریزی نمی‌کرد.

حل چالش‌های بشاگرد

صحرایی خاطرنشان کرد: برای حل چالش‌های بشاگرد باید با برنامه جلو برویم تا چالش دیگری را آغاز نکنیم، ساخت سد برای منطقه بشاگرد مهم است البته حتما باید با برنامه این مهم انجام شود.

او با اشاره به اینکه این دولت و این رئیس جمهور خودش را متعلق به شما مردم می‌داند، گفت: ۲ هنرستان فنی حرفه‌ای شبانه‌روزی دخترانه و پسرانه در این شهرستان خواهیم ساخت.

تجهیز هنرستان‌ها

او ادامه داد: تجهیز هنرستان‌های این منطقه بسیار دارای اهمیت است و متاسفانه این مدارس در سالیان گذشته مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: چند دبیرستان فرسوده در این شهرستان وجود دارد، البته مقاوم‌سازی مربوط به فصل تابستان است و در طرح “شهید عجمیان” تمام این مدارس را تحت پوشش قرار خواهیم داد.

او گفت: سرویس‌های روستا مرکزی از مسائل ما در شهرستان بشاگرد است، در برنامه‌های ما برای مدارس وسیله نقلیه پیش‌بینی نشده که برای این منطقه این‌کار را خواهیم کرد.

صحرایی با اشاره به اینکه این دولت مصمم است که پروژه‌های نیمه تمام را تمام کند، بیان کرد: ۲۰ درصد مدارس جدیدی که امروز افتتاح می‌شود مربوط به استان هرمزگان است.

موضوعات بر زمین مانده بشاگرد

او با اشاره به اینکه موضوعاتی که از سفر نخست رئیس جمهور در بشاگرد بر زمین مانده بر روی میز آیت‌الله رئیسی استف تاکید کرد: یکی از ویژگی‌های این رئیس جمهور این است که یا حرفی نزنیم و یا برای محقق کردن حرفمان تا پای جان تلاش کنیم.

رئیس جمهور کشورمان به همراه تعدادی از اعضای کابینه خود روز پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه در دور دوم سفرهای استانی وارد استان هرمزگان شد.

افتتاح چندین طرح و پروژه مهم و دیدار با مردم استان هرمزگان از جمله برنامه های دومین سفر استانی رئیس جمهور به دروازه پیشرفت ایران است.

وزیران کشور، بهداشت درمان و آموزش پزشکی، علوم، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، رئیس سازمان انرژی اتمی، رئیس مرکز ارتباطات مردمی رئیس جمهور، رئیس دفتر رئیس جمهور، معاون اجرایی رئیس جمهور و رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت در این سفر ۲ روزه، رئیسی را همراهی می‌کنند.

رئیس ‌جمهور به همراه هیات دولت امروز و فردا برای بهره‌برداری از یکهزار و ۳۲ طرح عمرانی به ارزش ۱۰۵ همت (یکهزار و ۵۰ میلیارد ریال) میهمان مردم خونگرم و ولایتمدار هرمزگان است.

افتتاح ۲ بیمارستان و تعدادی طرح بهداشتی و درمانی، تکمیل برخی پروژه های ریلی نیمه تمام، تامین تجهیزات آزمایشگاهی در دانشگاههای استان، تکمیل و تجهیز مجتمع توانبخشی ایثارگران، تکمیل، بازسازی و تجهیز پروژه‌های نیمه تمام ورزشی، اجرای طرح‌های هادی روستایی و ایمن‌سازی روستاهای در معرض خطر، اجرای طرح‌های کشاورزی، تکمیل و تجهیز مجتمع های فرهنگی و تکمیل و بهره برداری از کتابخانه مرکزی بندرعباس از جمله برنامه‌های دومین سفر استانی رئیس جمهور به استان هرمزگان است.

استان هرمزگان با بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت و ۷۱ هزار کیلومتر مربع مساحت و با سواحل طولانی و ۱۴ جزیره ایرانی بزرگ و کوچک در پهنه گسترده آب های خلیج فارس و دریای عمان در حدود چهار درصد مساحت و ۱.۸ درصد جمعیت کشور را در بر گرفته است و از آن به عنوان پایتخت اقتصادی و دروازه پیشرفت ایران یاد می‌شود./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.