آغاز عملیات ساخت نخستین دهکده ورزشی دانش‌آموزی کشور در هرمزگان

عملیات ساخت نخستین دهکده ورزشی دانش‌آموزی کشور در هرمزگان امروز (جمعه) با حضور وزیر آموزش و پرورش آغاز شد.

به گزارش شهروند آنلاین، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در حاشیه کلنگ‌زنی این طرح گفت: در کنار طرح‌های شهید سلیمانی و ایجاد فضاهای ورزشی درون مدرسه‌ای برای کیفیت‌بخشی به درس تربیت بدنی و افزایش مشارکت دانش‌آموزان در فعالیت‌ها، رقابت‌ها و جشنواره‌های ورزشی درون مدرسه‌ای، ایجاد دهکده‌های ورزشی برای میزبانی مسابقات در سطوح استانی و ملی نیز در دستور کار قرار داشت که عملیات اجرایی نخستین دهکده در هرمزگان آغاز شد.

صادق ستاری‌فر افزود: در مرحله نخست مقرر شد پنج دهکده ورزشی در کشور ایجاد شود و حال شاهد آیین کلنگ‌زنی نخستین دهکده ورزشی دانش‌آموزی در دهه فجر انقلاب اسلامی در هرمزگان هستیم.

او با اشاره به اینکه همت و پیگیری معاون تربیت‌بدنی و سلامت هرمزگان و همکارانشان در این راستا ستودنی است، بیان کرد: امیدواریم بتوانیم در جهت استمرار طرح شهید سلیمانی با مشارکت خیران و صنایع استان گام‌های بلندی برداریم.

این مقام مسئول مطرح کرد: یکی از اهدافی که ذیل ساحت زیستی و بدنی در تربیت همه‌جانبه تعریف می‌شود که مدنظر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز است، توجه به موضوعات ورزشی و بدنی بوده که به تربیت‌بدنی معطوف است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت‌های ورزش دانش‌آموزی کار جدیدی در این حوزه است، یادآور شد: دهکده ورزشی دانش‌آموزی با تولی‌گری سازمان نوسازی به‌زودی توسعه یافته و به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نیز با اشاره به اینکه، استعداد و ظرفیت های دانش‌آموزان و فرهنگیان هرمزگانی بی‌نظیر است، گفت: یکی از اهدافی که ذیل ساحت زیستی و بدنی در تربیت همه‌جانبه تعریف می‌شود که مدنظر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز می باشد، توجه به موضوعات ورزشی و بدنی است که به تربیت‌بدنی معطوف است.

حمیدرضا خان محمدی افزود: برای ورزش حرفه‌ای دانش‌آموزی با برگزاری مسابقات در چند نقطه از کشور نیاز است بتوانیم فضایی ایجاد کنیم که دانش‌آموزان در آن مکان مسابقات‌شان را انجام دهند.

او افزود: یکی از این مناطق هدف که قرار است در پنج قطب کشور انجام شود، استان هرمزگان است؛ چرا که استعداد و ظرفیت‌های دانش‌آموزان و فرهنگیان هرمزگانی بی‌نظیر است.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، باتوجه به برنامه‌های ایجاد شده در قطب‌های ورزشی عنوان‌کرد: اصطلاح دهکده بابت تداعی‌کننده این است که همه امکانات در یک محیط وجود داشته باشد، تا بتوان مسابقات ورزشی را در آن نقطه برگزار کرد.

او خاطرنشان کرد: امروز کلنگ دهکده ورزشی زده شد و طرح مطالعاتی آن ظرف ۴۵ تا ۶۰ روز آینده آماده می‌شود و سیر اقدامات آن صورت گیرد و این طرح جزء مصوبات سفر ریاست‌جمهوری نیز است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.