تحقق افزایش تولید ۱۵ میلیون لیتر بنزین در «ستاره خلیج‌فارس»

مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس گفت: طی ۲ سال گذشته، حدود ۱۵ میلیون لیتر افزایش تولید بنزین در این پالایشگاه محقق شده که درواقع این اتفاق کمک قابل توجهی به رفع ناترازی تولید بنزین در کشور کرده است.

به گزارش شهروند آنلاین،علیرضا جعفرپور روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس درواقع ۴۰ درصد بنزین کشور را تأمین می‌کند و سهم قابل‌توجهی از تولید سایر میعانات گازی را به خود اختصاص داده است.

او در خصوص آخرین تصمیمات اخذ شده برای تخصیص قیر رایگان به محورهای منطقه شمیل بندرعباس اظهار کرد: تدابیر لازم برای تسهیل در ایجاد راه‌ها و آسفالت کردن آنها با تخصیص قیر رایگان به این منطقه اتخاذ شد.

مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس در رابطه با تولید کم‌نظیر بنزین در این پالایشگاه گفت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان و همچنین بزرگترین پالایشگاه کشور است و حتی به عنوان بزرگترین تولیدکننده بنزین در دنیا محسوب می‌شود.

جعفرپور تصریح کرد: ۲ سال گذشته سهم تولید بنزین و اجزای بنزینی که داشتیم حدود ۳۳ میلیون لیتر در روز بود اما با افزایش‌هایی که در طول این مدت رقم خورد، این سهم به ۴۳ میلیون لیتر رسیده است.

او با بیان اینکه مصرف بی‌رویه بنزین موجب از بین رفتن سرمایه‌های این کشور شده است، گفت: مدیریت مصرف بنزین باید مورد توجه قرار بگیرد؛ البته ما تمامی تلاش خود را به کار گرفتیم تا در حوزه مدیریت تولید رسالت خودمان را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.