صادرات 51 میلیارد بشکه نفت پس از انقلاب

تعیین‌ تکلیف مخزن ۱.۵ میلیون بشکه‌ای پس از ۴ سال

مدیرعامل پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به تولید ۵۱ میلیارد بشکه نفت خام پس از پیروزی انقلاب تاکنون گفت: قبل انقلاب در مجموع ۲۸ میلیارد بشکه نفت خام تولید شده است.

به گزارش شهروند آنلاین، عباس غریبی ظهر امروز در جلسه با معاون وزیر نفت با قدردانی از مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به جهت نگاه ویژه به مناطق عملیاتی و دیدگاه ایشان در زمینه توسعه متوازن در مناطق عملیاتی و همچنین توجه به حوزه مسئولیت‌های اجتماعی نفت قدردانی کرد.

او با اشاره به مشکلاتی که پیشتر ساکنین جزیره خارگ در تردد داشتند، اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت تردد مردم دارای وضعیت خوبی قرار دارد.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران همچنین از تجهیز بیمارستان خارگ خبر داد.

غریبی با بیان این که ما مسئول و متولی صادرات نفت خام و میعانات گازی هستیم، بیان کرد: در نظام جمهوری اسلامی صنایع عظیم نفت، گاز و پتروشیمی از مولفه‌های پیشرفت و قدرت محسوب می‌شود.

او با بیان این که شرکت پایانه‌های نفتی ایران دروازه ورود صنعت نفت به بازار جهانی است، افزود: این شرکت همواره در طول تاریخ تاثیرگذار بوده و همکاران ما در مقاطع  مهم حماسه‌ساز بودند.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران بستن شیرهای نفت در زمان انقلاب، مقاومت و ایثار در زمان جنگ تحمیلی و جلوگیری از قطع صادرات نفت حتی برای یک روز و همچنین صادرات نفت در زمان تحریم‌های ظالمانه را از حماسه‌سازی‌های کارکنان شرکت پایانه‌های نفتی ایران عنوان کرد.

غریبی با بیان این که صادرات نفت در دولت سیزدهم به اوج خود رسید، ابراز داشت: در ابتدای دولت سیزدهم صادرات نفت 300 هزار بشکه در روز بود که هم‌اکنون این میزان بسیار بالاتر رفته است.

او با بیان این که کارکنان صنعت نفت نباید دغدغه داشته باشند، ابراز داشت: در شرایطی که معیشت مردم دغدغه است، اما کارکنان صنعت نفت کم نگذاشتند.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران به ایجاد سقف حقوق در مناطق عملیاتی اشاره کرد و گفت: این موضوع شاید همکاران ما را کم‌انگیزه کرده باشد، ولی هیچ وقت کم کار، کم اهمیت و بی‌انگیزه نکرده است.

غریبی با بیان این که ایجاد سقف حقوق باعث بلااثر شدن بسیاری وضعیت‌ها شده است، گفت: با این شرایط سطح تسهیلات، سابقه کار، پذیرش مسئولیت و مدیریت، ارزیابی عملکرد و فوق‌العاده شغل و اضافه کاری کم اثر شده است.

او از دهقان، معاون حقوقی رئیس جمهور درخواست کرد به این موضوع عنایت ویژه داشته باشد.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران در حوزه صادرات با بیان این که در دوران تحریم 600 عملیات کشتی به کشتی در فراساحل داشتیم، ابراز داشت: در دولت سیزدهم که افزایش صادرات داشتیم بسیاری از عملیات‌های ما در فراساحل انجام شد.

غریبی با بیان این که 21 پروژه نیمه تمام از سال های قبل داشتیم، گفت: هشت مورد از این پروژه‌ها تعیین تکلیف شدند که یا به اتمام رسیدند و یا آغاز به‌کار مجدد شدند و در وضعیت خوبی قرار دارند.

او به افزایش یک و نیم میلیون بشکه‌ای صادرات نفت در دولت سیزدهم اشاره کرد و ابراز داشت: مخزن یک میلیون بشکه‌ای که به دلیل اختلاف بین کارفرما و پیمانکار چهار سال بلاتکلیف بود، تعیین تکلیف شد و به‌زودی به عملیات برمی‌گردد.

غریبی یکی از پروژه‌های حیاتی شرکت پایانه‌های نفتی ایران را اعلان و اطفا حریق مخازن خارگ عنوان کرد و گفت: پس از 16 سال به این پروژه مهم و حساس اعتبار دادند.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران اعتبار این مگاپروژه را یک 1100 میلیارد تومان اعتبار ریالی و دو میلیون و دویست و پنجاه هزار یورو اعتبار ارزی اعلام کرد.

او با بیان این که برای نوسازی ناوگان شناوری اعتبارات بسیار خوبی تخصیص داده شد، گفت: سه هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های فنی، عملیاتی و پشتیبانی تخصیص داده شد که موجب تحولی اساسی در شرکت پایانه‌ها خواهد شد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.