وزیر ارتباطات: صنعت فضایی باید اقتصادی شود

عیسی زارع پور گفت: ایران در جمع ۱۰ کشوری قرار دارد که چرخه کامل فضایی از طراحی، ساخت تا پرتاب ماهواره را بطور بومی شده در اختیار دارد.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از « وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات »، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم بزرگداشت روز فناوری فضایی با اشاره به اینکه در ۲ سال و یک ماه گذشته،  ۱۱ پرتاب داشته‌ایم که از کل پرتاب‌های سال‌های گذشته بیشتر است، گفت: مطابق نقشه راه ۱۰ ساله فضایی هدف‌گذاری شده ، تا این صنعت، اقتصادی شود و بتوانیم ماهواره کشور‌های دیگر را پرتاب کنیم که در این صورت است که کار ما کامل شده است و امید داریم تا آخر این دولت ، یک ماهواره کشور دیگر را از خاک ایران به فضا پرتاب کنیم که اگر این اتفاق بیفتد موفقیت بزرگی است.

عیسی زارع پور با اشاره به اینکه دانشمندان این حوزه هم‌اکنون ثمره کار خود را در فضا می‌بینند، افزود: ما اکنون به جایی رسیدیم که می‌توانیم نتیجه کار دانشمندانمان را در فضا مورد آزمون قرار دهیم.

وزیر ارتباطات به ریشه موفقیت‌های فضایی در دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: راهبری و پیگیری شخص ریاست جمهوری در تشکیل شورای عالی فضایی بعد از یک دهه،  یکی از دلایل اصلی این موفقیت‌ها به شمار می‌رود.

او همدلی و هماهنگی بین بخش‌های مختلف این حوزه مانند نیروی‌های مسلح، وزارت علوم و بخش‌های دیگر را یکی دیگر از دلایل دستاورد‌های فضایی کشور در این دولت برشمرد.

زارع پور درباره استفاده از نخبگان در صنعت فضایی افزود : استفاده از نخبگان و همچنین نگهداشت نخبگان از اهمیت زیادی برخوردار است و امیدواریم با حضور آقای سالاریه که از اساتید خوشنام دانشگاه صنعتی شریف هستند در راس صنعت فضایی کشور، موجی از جذب نیرو‌های متخصص در صنعت فضایی شکل بگیرد./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.