صعود خطرناک در کولاک

نجات ۵ کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات بینالود

رئیس جمعیت هلال ‌احمر نیشابور از پیدا شدن هر ۵ کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات میرآباد رشته کوه‌های بینالود پس از ساعت‌ها تلاش خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ اسماعیل شاه‌بیگی اظهار کرد: با تلاش نیروهای تخصصی کوهستان هلال ‌احمر نیشابور هر ۵ کوهنورد گرفتار شده در ارتفاعات پیدا شدند.

او اظهار کرد: از روز گذشته ساعت ۱۷ مفقودی ۵ نفر کوهنورد در ارتفاعات میرآباد از رشته کوه‌های بینالود اعلام شد که با تلاش‌های صورت گرفته تا صبح امروز ۴ نفر از آنها پیدا شدند و تلاش‌های نجاتگران هلال‌احمر همچنان برای پیدا کردن یک کوهنورد دیگر ادامه داشت.

رئیس جمعیت هلال ‌احمر نیشابور با بیان اینکه بلافاصله برای پیدا کردن این افراد که گرفتار کولاک و برف شدید شده بودند ۵ تیم هلال‌احمر از جبهه‌های مختلف به ارتفاعات میرآباد اعزام شدند، افزود: خوشبختانه با تلاش امدادگران هر ۵ کوهنورد مفقود شده پیدا شده و به پایین و محل استقرار آمبولانس‌های امداد انتقال داده شدند.

او با تأکید بر اینکه کوهنوردان هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند و از صعود به ارتفاعات به دلیل شرایط آب و هوایی نامساعد به جد پرهیز کنند، اظهار کرد: کوهنوردان در صورت ناآشنا بودن به مسیرها و همراه نداشتن تجهیزات ایمنی توصیه‌ها و هشدارها را جدی بگیرند و از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

او افزود: هم‌اکنون هر ۵ نفر کوهنورد به پایین انتقال یافته‌اند و تنها یک نفر از آنها به دلیل سقوط از ارتفاع چند متری دچار جراحاتی شده بود، اما سایر نجات‌یافتگان به جز عوارض ناشی از سرما مشکل خاصی نداشتند و هم‌اکنون در کنار اعضای خانواده خود هستند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.