مدرک تحصیلی؛ ۴۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان!

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری متهمانی خبر داد که با ترفند فروش مدرک تحصیلی از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند.

به گزارش شهروند آنلاین، امروز شنبه ۱۴ بهمن ماه ۱۴۰۲ سردار علی ولی پور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی تهران از شناسایی و دستگیری اعضای باند 4 نفره که در فضای مجازی تحت ‏عنوان فروش مدرک تحصیلی اقدام به کلاهبرداری می‌کردند، خبر داد. ‏

رئیس پلیس آگاهی تهران در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی ارجاع پرونده کلاهبرداری تحت عنوان فروش مدرک تحصیلی در فضای مجازی و با تحقیقات کارآگاهان این پلیس مشخص شد شخص ناشناسی با راه‌اندازی یک کانال تلگرامی تحت عنوان فروش مدرک تحصیلی مبالغ مختلفی از 400تا 700میلیون تومان با تحویل 2 ماهه مدرک از کاربران فضای مجازی دریافت می‌کند.

او بیان کرد: در ادامه پس از انجام تحقیقات تکمیلی و به کارگیری اقدامات پلیسی، ماموران موفق به شناسایی متهم و 3 همدستش شدند که با او در شناسایی طعمه‌ها و صدور سندهای جعلی همکاری داشتند.

سردار گودرزی ادامه داد: کارآگاهان با استفاده از روش‌های نوین کشف جرم موفق شدند هویت و مخفیگاه تمامی اعضای این باند را شناسایی و طی چند عملیات غافلگیرانه و منسجم همه اعضای باند را دستگیر کرده و به اداره سیزدهم پلیس آگاهی انتقال دهند.

رئیس پلیس آگاهی تهران عنوان کرد: متهمان در بازجویی‌های اولیه با توجه به شواهد و مدارک موجود صراحتا به ارتکاب جرم اعتراف کردند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: کارشناسان ارزش اموال کلاهبرداری شده را 50 میلیارد ریال بر آورد کرده و متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مراجع قضائی، روانه زندان شدند./فارس

پایان پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.