استراتژی ایران برابر ژاپن چه بود؟

قلعه‌نویی: بازیکنان برای نام ایران به میدان رفتند

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: مردم ایران باید به این بازیکنان افتخار کنند که با قلب خود بازی کردند و این بچه‌ها امروز برای ایران و به نام ایران به میدان رفتند.

به گزارش شهروند آنلاین، امیر قلعه‌نویی بعد از برد شیرین و دلچسب ۲ بر یک ایران برابر ژاپن در جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: اول باید خدا را شاکر باشیم که این پیروزی را نصیب ما کرد. لطف خدا و اهل بیت (ع) امروز شامل حال ما شد و آسیا باید به این فوتبال افتخار کند. مردم ایران باید به این بازیکنان افتخار کنند که با قلب خود بازی کردند و این بچه‌ها امروز برای ایران و به نام ایران به میدان رفتند.

او ادامه داد: حرف ما این است که باید نگاه‌ها به فوتبال و فدراسیون عوض شود. از کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال و همه مسئولان تشکر می‌کنم. این فوتبال نشاط را به جامعه هدیه می‌دهد. در یک ماه اخیر مشکلات بسیاری داشتیم و جا دارد دست همه بازیکنان را ببوسم که با تلاش و غیرت امروز یک روز بزرگ را رقم زدند.

قلعه‌نویی تصریح کرد: برنامه‌ای داشتیم که خط هافبک ژاپن را از بازی خارج کنیم. قبل از گلی که دریافت کردیم در این کار موفق نبودیم اما بعد از آن توانستیم در این راه موافق باشیم. در ۴۵ دقیقه تیم ما فوتبالی را ارائه کرد که از سطح آسیا بالاتر بود.

سرمربی تیم ملی افزود: من از مسئولان می‌خواهم نگاهشان را به فوتبال تغییر دهند، حمایت از کل فوتبال و باشگاه‌ها بشود. باید مانند همین قطر استادیوم‌ها و زمین‌های خوب داشته باشیم. تیم‌های نوجوانان، جوانان و امیدها را باید دریابیم. باید این جوان‌ها را دید و با یک برنامه‌ریزی و چشم‌اندازی صحیح به آینده تیم‌های پایه را به درستی هدایت کرد. من دست همه بازیکنان را می‌بوسم که امروز یک کار بزرگ را به سرانجام رساندند و خدا را از این بابت شاکرم.

او گفت: از محبت‌های مردم هم ممنون هستیم، لیاقت آنها خیلی بیشتر از اینهاست. امروز این جوان‌ها به خاطر مردم به میدان رفتند و با ارائه یک بازی تکنیکی و تاکتیکی، یک برد شیرین را رقم زدند. این بازی نقطه عطفی برای فوتبال ایران بود چراکه جوان‌های ما امروز کار بزرگی کردند.

سرمربی تیم ملی یادآور شد: نمی‌خواهم از کسی انتقاد کنم اما خواهش می‌کنم ایرانی را باور کنید. نه فقط در فوتبال در همه رشته‌ها، ایران و ایرانی می‌تواند کارهای بزرگی انجام بدهد ولی متاسفانه در چند سال گذشته این فضا به وجود نیامده است. در تورنمنت کافا و اردن که رفتیم، چقدر به ما حمله کردند؟ حتی گفتند اگر ما هم جمع می‌شدیم این تیم‌ها را می‌بردیم. از ۸ تیم مرحله یک هشتم جام‌ملت‌ها، ۵ تیم از تورنمنت کافا و اردن بودند، ۲ تیم از آنها یعنی ما و اردن به ۴ تیم رسیدند.

قلعه‌نویی تصریح کرد: در شرایط سختی که داشتیم این تیم را جمع و جور کردیم. ما هم دوست داشتیم با تیم‌های بزرگ بازی کنیم اما با همین امکانات به کار خود ادامه دادیم. صحبت من با دوستان این است که انتقاد بکنید اما انتقاد با تخریب فرق دارد. انتقاد باعث پیشرفت می‌شود و چه اشکالی دارد اما حرف من این است که ایرانی را نزنید.

او گفت: مربیان بزرگی در ایران حضور دارند، اگر شرایط و فضای بین‌المللی مهیا بود، می‌توانستند در فوتبال اروپا کار و مربیگری کنند اما بنا به دلایلی لیاقت ایرانی دیده نشد. از مجموعه گل‌گهر هم تشکر می‌کنم که درآن شرایط اجازه دادند به فوتبال ایران و مملکتم خدمت کنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به این سئوال که ترجیح می‌دهد دور بعدی با قطر یا ازبکستان بازی کند تاکید کرد: به بازیکنانم گفتم اگر قرار است قهرمان شویم باید با همه تیم‌ها با قدرت بازی کنیم، هر دو تیم خوب هستند. تا فردا ساعت ۱۲ که تمرین داریم، بچه‌ها حق دارند خوشحالی کنند اما این بازی به تاریخ پیوست و باید به فکر بازی آینده باشیم.

قلعه نویی در پاسخ به سوال خبرنگار ژاپنی که ایران در این بازی از نظر تاکتیکی، بدنی و ذهنی برتر بود و حریف خودش را نابود کرد، گفت: فوتبال جای نابودی نیست، فوتبال جای لذت بردن است. قبول دارم که از نظر فنی به خصوص بعد از گلی که خوردیم، یکی از بهترین بازی‌هایمان را انجام دادیم. اوایل بازی بچه‌های ما اعتماد به نفس نداشتند و شاید به خاطر نتایج آنها قبل از این جام بود. ژاپن همیشه برای همه قابل احترام است،‌ آنها فوتبال خوبی را ارائه می‌کنند. این تیم با لژیونرهایی که در اروپا دارد نشان داد تیم بزرگی است ولی ما امروز خیلی بهتر بودیم./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.