ضرورت پیگیری حقوقی برای پیگرد صهیونیست‌ها

جلسه شورای سیاستگذاری همایش بین‌المللی نقض حقوق بشردوستانه در غزه برگزار شد

جلسه شورای سیاستگذاری همایش بین‌المللی نقض حقوق بشردوستانه در غزه برگزار و جزئیات این رویداد مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ جلسه شورای سیاستگذاری همایش بین‌المللی نقض حقوق بشردوستانه در غزه برگزار و جزئیات این رویداد مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست دکتر پیرحسین کولیوند با اشاره به نقض مکرر حقوق بشر از سوی رژیم صهیونیستی در فلسطین گفت: رژیم صهیونیستی در چند ماه اخیر علاوه بر حمله به غیرنظامیان، مراکز درمانی و نیروهای امدادی را نیز هدف قرار می‌دهد که این امر نیاز به پیگیری حقوقی دارد تا این اقدامات هر چه سریع‌تر متوقف شود و مسئولین این رژیم تحت پیگرد قرار گیرند.

او افزود: همایش بین‌المللی نقض حقوق بشردوستانه در غزه با این هدف برگزار می‌شود و در این گردهمایی، مسئولین حقوقی و روسای کمیته‌های حقوق بشردوستانه سایر کشورها شرکت خواهند کرد تا تصمیماتی فوری برای توقف حملات به غیرنظامیان اخذ و پرونده حقوقی علیه رژیم صهیونیستی در مجامع بین‌المللی با جدیت بیشتری پیگیری شود.

همچنین در این نشست عباسعلی کدخدایی، عضو حقوقدان شورای نگهبان با اشاره به اهمیت بین‌المللی بودن این رویداد گفت: طبق تمامی قوانین بین‌المللی، رژیم صهیونیستی در حال نقض حقوق بشردوستانه است که این همایش بین‌المللی می‌تواند فرصت مناسبی برای پیگیری این اقدامات و آگاه‌سازی افکار عمومی در این رابطه باشد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.