تعداد ثبت‌نام‌کنندگان از ۴۳۰۰۰ نفر عبور کرد

اولویت‌های جدید برای ثبت‌نام حج تمتع اعلام شد

با تکمیل‌نشدن ظرفیت ثبت‌نام حج تمتع ۱۴۰۳ فرصت برای گروه دیگری از دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری فراهم شد.

به گزارش شهروند آنلاین، طبق برنامه‌ریزی‌‌های صورت‌گرفته از سوی سازمان حج و زیارت، ثبت‌نام مقدماتی از افراد واجد شرایط تشرف به حج تمتع برای سال آینده از 15 دی ماه آغاز شد اما با تکمیل نشدن ظرفیت، فرصت ثبت‌نام برای گروه دیگری از دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری فراهم شده است.

مهران فرشید؛ مدیرکل دفتر طرح و برنامه سازمان حج و زیارت دراین‌باره گفت: از ساعت 10 صبح امروز (یکشنبه) فرصت ثبت‌نام برای دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا پایان مهرماه سال 1386 فراهم شده است.

او با بیان اینکه متقاضیان فراخوان جدید می‌توانند با مراجعه به سامانه reserve.haj.ir برای ثبت‌نام اقدام کنند، اظهار کرد: تاکنون 43 هزار و 105 نفر برای شرکت در حج تمتع سال آینده ثبت‌نام کرده‌اند و حدود 40 هزار نفر از ظرفیت ثبت‌نام باقی مانده است.

فرشید در ادامه تأکید کرد: از همه دارندگان فیش‌های تمتع، حتی افرادی که هنوز در اولویت اعزام قرار نگرفته‌اند، تقاضا می‌کنیم با مراجعه به سامانه رزرو حج اطلاعات خود را به‌روزرسانی و تکمیل کنند چراکه در این صورت به‌طور دقیق‌تر و سریع‌تری از اطلاعیه‌های سازمان حج مطلع خواهند شد.

برای ثبت‌‌نام از متقاضیان شرکت در حج تمتع، 4 گروه برای فراخوان تعیین شده بود که شامل دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا تاریخ 1385/12/29، دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا تاریخ 1386/02/31، دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا تاریخ 1386/04/31 و دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا تاریخ 1386/05/01 بود.

پیش از این با تکمیل نشدن ظرفیت، فرصت ثبت‌نام برای دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا پایان شهریور 1386 نیز فراهم شده بود و فراخوان دیگر ودیعه‌گذاران به‌صورت روزشمار تا تکمیل ظرفیت کاروان‌ها ادامه خواهد داشت.

امسال ثبت‌نام برای حج تمتع با پیش‌‌ثبت‌‌نام آغاز شده است به این معنی که متقاضیان برای تشرف به حج اعلام آمادگی می‌کنند و 140 میلیون تومان به‌عنوان پیش‌پرداخت، واریز می‌کنند و زمانی که کاروان‌ها اعلام شد از طریق کد ملی و کد رهگیری، برای انتخاب کاروان وارد سامانه می‌شوند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.