مرفاوی: رقبا روی ایران حساب جداگانه باز می‌کنند

سرمربی سابق تیم فوتبال جوانان گفت: تیم‌های دیگر روی ما به عنوان قدرت آسیا حساب جداگانه باز می‌کنند و بعد پیروزی مقابل ژاپن قطعاً حواس‌شان بیشتر به ما است.

به گزارش شهروند آنلاین، صمد مرفاوی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره پیروزی ایران مقابل ژاپن در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا 2023، اظهار داشت: در این بازی خیلی خوب بودیم و امیدوارم تیم ملی در ادامه جام همینطور قدرتمند ادامه دهیم.

دست روی نقطه قوت ژاپن گذاشتیم

وی در مورد اینکه بین دو نیمه چه اتفاقی افتاد که تیم ملی متفاوت نسبت به نیمه اول ظاهر شد، گفت: در نیمه اول کمی تحت تأثیر ژاپن قرار گرفته بودیم با این وجود نسبتاً خوب بازی کردیم. اما در نیمه دوم واقعاً بازی بسیار خوبی به نمایش گذاشتیم. قلعه‌نویی و  کادر فنی تیم ملی با تغییر سبک بازی و پرس از بالا ژاپن را مجبور کردند به بازیسازی مستقیم روی بیاورد. در واقع دست‌ روی نقطه قوت ژاپن گذاشتیم آنها ناچار شدند به بازی مستقیم روی بیاورند و هافبک‌های ما در نیمه دوم با تأثیرگذاری روی توپ‌های دوم همه آنها را جمع کردند.

 بر عکس ژاپن بازی مستقیم را بلد هستیم

سرمربی سابق تیم جوانان ادامه داد: ژاپن عادت دارد از عقب توپ صاحب توپ شود و شروع به بازیسازی کند اما ما رقیب را وادار کردیم به سبک دیگری بازی کند و میانه زمین را بستیم. ما هم بازی مستقیم انجام دادیم اما بلد بودیم در حالی آنها این سبک بازی را نمی‌دانستند. بازی فیزیکی همان چیزی است که در فوتبال ایرانی جای دارد.

ارزیابی تاثیر قدوس در پیروزی ایران مقابل ژاپن

مرفاوی با ارزیابی بازی سامان قدوس و تأثیر زیادش روی تخریب بازی ژاپن، گفت: وقتی برنامه و طرح شما برای بازی مشخص است، شرح وظایف‌تان هم روشن می‌شود. با شرح وظایفی که داشتیم بازیکنان به ویژه در نیمه دوم به خوبی می‌دانستند چه کار باید انجام بدهند. سامان قدوس عالی بازی کرد. او به بازیکنان ژاپن اجازه نمی‌داد به خوبی از عقب بازیسازی کنند. همین موضوع باعث شد رقیب ناخواسته به سمت بازی بلند کشیده شود.

بهترین بازیکن ایران مقابل ژاپن

وی راجع‌به اینکه کدام بازیکن ایران در شب خوب تیم ملی، به عنوان بهترین بازیکن انتخاب می‌کند، اظهار داشت: حقیقتاً همه خوب بودند و می‌خواستند موفق شوند. بنابراین اجازه بدهید به همه آنها احترام بگذارم و اسم خاصی را نبرم.

پیش‌بینی دقیق نتیجه بازی ایران و ژاپن در برنامه تلویزیونی

«زمانی که کمتر کسی تصور پیروزی ایران مقابل ژاپن را داشت. شما در برنامه تلویزیونی حتی اختلاف گل را درست پیش‌بینی کردید.» پیشکسوت فوتبال ایران در پاسخ به این موضوع گفت: در یک برنامه تلویزیونی شرکت کردم و آنجا از من خواستند بازی‌ها را پیش‌بینی کنم. در آنجا گفتم که باید شرایط ژاپن را هم ببینیم. سبک بازی آنها، نقاط ضعف و قوت‌شان را بررسی و بعد بازیخوانی کنیم. بعد از بازیخوانی باید تاکتیک ضد فرم آن‌ها را  انجام دهیم.  اینکه بگوبیم در فوتبال نمی‌شود تیمی را شکست داد، اشتباه است. باید امیدوار باشید و براساسی که گفتم تلاش کنید. بر این اساس من پیش‌بینی کردم که با یک اختلاف گل پیروز می‌شویم.

رقبا روی ایران حساب جداگانه باز می‌کنند

مرفاوی درباره دغدغه این موضوع که تیم ملی مقابل قطر کمتر کار را جدی بگیرد و در نیمه نهایی شکست بخورد، تصریح کرد: در جواب این صحبت شما باید بگویم، چرا ما روی ژاپن حساب جداگانه باز کردیم؟ به دلیل نقطه قوت‌شان یعنی کار و برنامه تیمی‌شان. تیم‌های دیگر از قبل روی تیم ما به عنوان قدرت آسیا حساب جداگانه باز می‌کردند و اینگونه نیز خواهد بود. حالا بعد پیروزی مقابل ژاپن قطعاً حواس‌شان بیشتر به ما هست. طبیعتاً آنها ابتدا نقاط قوت ما را بررسی می‌کنند تا بعد از اینکه مانع استفاده از آن شدند برنامه خودشان را اجرا کنند. باید توجه کنیم تیم‌هایی مثل فلسطین، هنگ‌کنگ و امارات درجه یک آسیا نیستند و نباید خودمان را پایین بیاوریم. باید در هر مسابقه جدی‌تر از بازی قبل بازی کنیم تا به هدف‌مان برسیم. نباید در باد برد برابر ژاپن بخوابیم و با آمادگی کامل ذهنی به مصاف قطر برویم.

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.