امیرعبداللهیان: کمک به پیشرفت روند سیاسی در لبنان از اولویت‌های دولت است

وزیر امور خارجه کشورمان در نشستی با سفیر و اعضای سفارت و نمایندگان برخی نهادها و موسسات ایرانی مقیم لبنان کمک به پیشرفت روند سیاسی در لبنان و توسعه روابط دوجانبه با این کشور را از اولویت‌های دولت سیزدهم برشمرد.

به گزارش شهروند آنلاین، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان که برای دیدار و گفت‌وگو با مقامات دولت لبنان و رهبران جریان‌های مقاومت به بیروت سفر کرده است، دیشب در نشست صمیمانه گفت‌وگو و تبادل نظر با سفیر و اعضای سفارت و نمایندگان برخی نهادها و موسسات ایرانی مقیم لبنان، در محل سفارت کشورمان در بیروت شرکت کرد.

در این نشست آخرین وضعیت روابط دوجانبه با کشور دوست و برادر لبنان، تحولات فلسطین و برخی تحولات‌ منطقه‌ای مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان پس از شنیدن دیدگاه‌ها و نظرات سفیر کشورمان و برخی حاضران در این‌ نشست، طی سخنانی با اشاره به مشترکات قوی سیاسی، دینی، فرهنگی و اجتماعی میان دو کشور ایران و لبنان افزود: لازم است با تلاش و پیگیری‌های بیشتر با بخش‌های دولتی و خصوص لبنان، روابط دوجانبه در حوزه‌های مختلف اقتصادی و تجاری نیز گسترش و به سطح مطلوب ارتقا یابد.

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر اهمیت ثبات و امنیت لبنان برای جمهوری اسلامی ایران و تاثیر امنیت لبنان بر کل منطقه، کمک به پیشرفت روند سیاسی در لبنان و توسعه روابط دوجانبه با این کشور در زمینه‌های اقتصادی و تجاری همپای روابط سیاسی را از اولویت‌های دولت سیزدهم برشمرد و ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش‌های ارزنده همکاران وزارت امور خارجه و نمایندگان نهادها و موسسات ایرانی شاغل در لبنان، بر ضرورت تلاش بیشتر و ابتکار و نوآوری در کارها تأکید کرد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.