ایران جزو ۵ کشور برتر سازنده توربین‌های نیروگاهی جهان

معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی با تاکید بر اینکه کشورمان در دنیا به عنوان سازنده قطعات نیروگاهی با فناوری پیشرفته شناخته می‌شود، گفت: مجموعه نیروگاهی کشورمان در حوزه تعمیرات و آماده‌سازی نیروگاه‌ها رتبه برتر منطقه را به خود اختصاص داده است.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، ناصر اسکندری با تاکید بر اینکه 94 درصد برق مورد نیاز کشور توسط نیروگاه‌های حرارتی تولید می‌شود، افزود: با تلاش فرزندان غیور این کشور، ایران توانسته است در میان پنج کشور برتر سازنده توربین‌های نیروگاهی جهان قرار گرفته و در دنیا به عنوان سازنده قطعات نیروگاهی با فناوری پیشرفته شناخته می‌شود.

او با اشاره به اینکه 91 درصد قطعات نیروگاهی با توانمندی ایجاد شده در داخل کشور ساخته می‌شود، ادامه داد: از این منظر کشورمان جایگاه مناسبی در سطح جهان دارد و در تلاشیم با برنامه‌ریزی و هماهنگی دقیق بتوانیم جایگاه خود را در این عرصه بهبود بخشیم.

معاون راهبری تولید شرکت مادرتخصصی برق حرارتی با بیان اینکه کشورمان یکی از شبکه‌های برق مطمئن، پایدار و بزرگ جهان را در اختیار دارد، گفت: در حال حاضر ایران با برخورداری از 74 هزار و 888 مگاوات ظرفیت منصوبه نیروگاه‌های حرارتی به عنوان نهمین کشور برتر دارای بیشترین ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی در دنیا شناخته می‌شود.

اسکندری با اشاره به اینکه از زمان شکل‌گیری شرکت برق حرارتی تاکنون بیش از 825 هزار قطعه مورد نیاز صنعت نیروگاهی توسط متخصصان داخلی کشورمان ساخته شده است، افزود: در حال حاضر 622 واحد تولید برق حرارتی در کشور مشغول به تامین برق مورد نیاز مشترکان هستند که برای تامین قطعات، تعمیرات، سرویس و ارتقای آن‌ها مشکلی در داخل نداریم.

معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی خاطرنشان کرد: مجموعه نیروگاهی کشورمان در حوزه تعمیرات و آماده‌سازی نیروگاه‌ها رتبه برتر خاورمیانه را به خود اختصاص داده است./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.