الگوی چینی در مسکن ایرانی

جزییات ساخت خانه توسط چینی‌ها اعلام شد

مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران در خصوص ساخت خانه در تهران توسط چینی‌ها توضیحاتی ارائه کرد و گفت: قرار است انتقال تکنولوژی صورت گیرد.

به گزارش شهروند آنلاین،مهدی هدایت مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران در گفت و گو با فارس در خصوص جزییات ساخت خانه توسط چینی‌ها، گفت: تکنولوژی ساخت خانه توسط چینی‌ها به ایران می‌آید و بیشترین محدوده هدف هم بافت‌های فرسوده شهر است.

او ادامه داد: برخی اظهار نگرانی کرده‌اند که قرار است چینی‌ها خانه بسازند و کارگر چینی هم بیاورند اما بنده همین جا می‌گویم که چند مهندس چینی می‌آیند و کار را به پیمانکاران ایرانی آموزش داده و آنها خانه‌سازی می‌کنند.

او با بیان اینکه تمام مصالح در داخل کشور تامین می‌شود، گفت: ممکن است نیاز باشد یک سری تجهیزات از چین وارد شود، که این تجهیزات هم خریداری شده و در داخل کشور می‌ماند.

مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران ادامه داد: چینی‌ها از طریق یوزانس منابع در زمینه مسکن وارد کشور می‌کنند و با ساخت مسکن اشتغال‌زایی هم در داخل کشور ایجاد می‌شود.

هدایت اضافه کرد: بیشترین مسکن در مناطق جنوبی و باف فرسوده و ناکارآمد شهری ساخته می‌شود به عنوان مثال در زمین‌های کوره آجرپزی در منطقه 19 شهرداری تهران.

او در پاسخ به این پرسش که ساخت این مسکن‌ها چقدر باعث کاهش قیمت مسکن می‌شود، گفت: موضوع مسکن متاثر از معادلات کلان اقتصادی است و مسکن باید از کالای سرمایه‌ای خارج شود.

مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران به ساخت پرسرعت مسکن اشاره کرد و گفت: این مسکن‌ها در مدت زمان کوتاهی ساخته شده و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

او در خصوص نرخ این مسکن‌ها، گفت: هنوز قیمت مشخص نیست./فارس

پایان پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.