به نام ایران

بازتاب راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه‌های خارجی

برگزاری مراسم چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در رسانه‌های بین‌المللی بازتاب یافت.

به گزارش شهروند آنلاین؛ راهپیمایی ۲۲ بهمن در ایران بازتابی جهانی داشت.

بازتاب راهپیمایی ۲۲ بهمن در پایگاه خبری ۲۶ سپتامبر

پایگاه خبری ۲۶ سپتامبر با انتشار عکسی، راهپیمایی ۲۲ بهمن در ایران به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را بازتاب داد.

به گزارش پایگاه اینترنتی ۲۶ سپتامبر، راهپیمایی ۲۲ بهمن به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در تهران پایتخت این کشور و دیگر استان‌های کشور برگزار شد.

این پایگاه به نقل از رسانه‌های ایرانی گزارش داد راهپیمایی از ساعات اولیه صبح امروز با حضور میلیون‌ها نفر در بیش از هزار و ۴۰۰ شهر و بخش و بیش از ۳۵ هزار روستا برگزار شد.

این مراسم در میدان آزادی تهران با پخش سرود ملی و اجرای نمایش هوایی و پریدن چتربازان و گلباران شرکت کنندگان با استفاده از بالگرد برگزار شد.

تعداد زیادی خبرنگار داخلی و خارجی این مراسم را پوشش خبری می‌دادند.

بازتاب سالگرد پیروزی انقلاب در روزنامه واشنگتن پست

روزنامه واشنگتن پست در مقاله‌ای، سالگرد پیروزی انقلاب سال ۱۳۵۷ را بازتاب داد.

به گزارش پایگاه اینترنتی واشنگتن پست، امروز در ایران چهل و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی ۱۹۷۹ در حالی گرامی داشته می‌شود که تنش‌هایی دامنگیر مناطق گسترده‌ای از خاورمیانه شده است که علت آن موضوع جنگ اسرائیل علیه حماس در نوار غزه است.

هزاران ایرانی در خیابان‌ها و میدان‌های اصلی که با پرچم‌ها، بادکنک‌ها و بنر‌هایی با شعار‌های انقلابی و مذهبی تزئین شده بودند، راهپیمایی کردند. در تهران، جمعیت پرچم‌های ایران را به اهتزاز درآوردند، شعار سر دادند و پلاکارد‌هایی با نوشته‌های سنتی «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» حمل کردند. برخی پرچم‌های ایالات متحده و اسرائیل را سوزاندند، که یک رویه رایج در این راهپیمایی‌ها است.

این مراسم یک ماه پس از حمله مرگبار گروه افراطی داعش در شهر کرمان برگزار شد که در سالروز بزرگداشت سردار سرشناس ایرانی قاسم سلیمانی اتفاق افتاد. سلیمانی در حمله پهپادی آمریکا در سال ۲۰۲۰ کشته شد. در انفجار‌های کرمان دست کم ۹۵ نفر کشته شدند. همزمان با ادامه حملات اسرائیل به نوار غزه، ایران تلاش کرده است که آمریکا و اسرائیل را مسئول این اتفاق در کرمان عنوان کند. جمهوری اسلامی به عراق و سوریه حمله موشکی کرد. سپس به اهداف گروه شبه‌نظامی سنی ضدایرانی جیش‌العدل در پاکستان حمله کرد. البته پاکستان مجهز به سلاح هسته‌ای نیز با حملات خود، به ایران پاسخ داد که این امر، تنش‌ها را در منطقه‌ای افزایش داد که به دلیل جنگ اسرائیل و حماس شعله‌ور شده است.

اوایل ماه گذشته در یک حمله پهپادی سه نظامی آمریکایی در اردن کشته شدند که یک گروه تحت حمایت ایران موسوم به مقاومت اسلامی در عراق مسئولیت آن را برعهده گرفت. ایالات متحده، ایران را در این زمینه مقصر می‌داند. ایران هم تهدید کرد که به هرگونه حمله آمریکا به خاک ایران، «پاسخ قاطع» خواهد داد.

تایمز او اسرائیل: ایران سالگرد انقلاب را با فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل جشن گرفت

به نوشته روزنامه تایمز آو اسرائیل، ایران در حالی چهل و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی ۱۹۷۹ را جشن می‌گیرد که تنش خاورمیانه را به علت جنگ اسرائیل و حماس در نوار غزه (که در پی حملات هفتم اکتبر حماس شروع شد) فرا گرفته است.

هزاران ایرانی در خیابان‌ها و میادین اصلی شهر‌ها تزیین شده با پرچم، بنر و بادکنک راهپیمایی کردند. در تهران جمعیت پرچم به دست شعار می‌دادند و پلاکارد‌هایی با شعار سنتی مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل حمل می‌کردند. برخی نیز پرچم‌های آمریکا و اسرائیل را به آتش کشیدند و این یک عمل عادی در راهپیمایی‌های دولتی در ایران است.

حضور نیرو‌های امنیتی در شهر‌های بزرگ سنگین بود چرا که یک ماه از حمله مرگبار داعش در شهر کرمان و کشته شدن ۹۵ نفر در سالگرد ترور ژنرال قاسم سلیمانی می‌گذرد.

بازتاب راهپیمایی سالگرد انقلاب اسلامی در شبکه النجباء

شبکه تلویزیونی النجباء تصاویری از راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و حضور رئیس جمهور ایران در این راهپیمایی پخش کرد.

پوشش راهپیمایی مردم تهران به مناسبت ۲۲ بهمن در شبکه الاتجاه

شبکه تلویزیونی الاتجاه راهپیمایی مردم تهران به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بیست و دوم بهمن و سخنرانی رئیس جمهو ایران را به طور مستقیم پوشش داد.

پخش مستقیم سخنرانی رئیس جمهور ایران از شبکه‌های عربی

شبکه‌های تلویزیونی عربی مانند الجزیره، الجزیره مباشر، المیادین، المنار، المسیره و القدس برنامه‌های عادی خود را قطع کرده و سخنرانی رئیس جمهور ایران به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را پخش کردند.

پخش مستقیم سخنرانی رئیس جمهور ایران در جشن سالگرد پیروزی انقلاب از شبکه الجزیره مباشر

شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر سخنرانی رئیس جمهمور ایران به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به صورت مستقیم پخش کرد.

راهپیمایی میلیونی در استان‌های جنوبی ایران در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در شبکه العهد

کانال تلگرامی شبکه العهد تصاویری از تظاهرات میلیونی در استان‌های جنوبی ایران در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران منتشر کرد.

بازتاب راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران در آسوشیتدپرس

بخش تصویری آسوشیتد پرس تصاویری از راهپیمایی ۲۲ بهمن در میدان آزادی تهران پخش کرد.

خبرگزاری فرانسه راهپیمایی مردم تهران به مناسبت چهل و پنجمین سالروز انقلاب اسلامی را به طور زنده پوشش داد.

جشن چهل و پنجمین سالگرد پیروز‌ی انقلاب اسلامی ایران ، خبر مهم امروز رسانه‌های خارجی

جشن چهل و پنجمین سالگرد پیروز‌ی انقلاب اسلامی ایران ‎، به عنوان خبر مهم در کنداکتور خبرگزاری‌ها و رسانه‌های خارجی جهان و منطقه قرار گرفته است.

به گزارش مونیتورینگ اخبار خارجی خبرگزاری صدا و سیما، راهپیمایی امروز مردم ایران در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و سخنرانی رئیس جمهور کشورمان در کنداکتور خبرگزاری‌ای اف پی، رویترز، آسوشیتدپرس، الجزیره مباشر، خبرگزاری‌های روسیه، چین و دیگر رسانه‌های دنیا قرار گرفته است.

خبرگزاری فرانسوی‌ای اف پی، قبل از ساعت ۹ صبح ابتدا در صفحه خود به سخنرانی آقای رئیسی در ۲۲ بهمن اشاره کرد و بلافاصله شروع به پخش تصویر زنده از تهران و حرکت مردم در خیابان‌های مختلف به سمت میدان آزادی قبل از شروع مراسم کرد.

” بیسان طراف“ خبرنگار المیادین در اولین ارتباط با بخش خبری این شبکه گفت من اکنون در میدان آزادی تهران هستم ایرانی‌ها امسال هم یوم الله ۲۲ بهمن و چهل و پنجمین سالگرد پیروز‌ی انقلاب اسلامی ایران را جشن خواهند گرفت. قبل از شروع مراسم حضور مردم در خیابان‌ها و میادین شهر تهران گسترده است.

خبرنگار المیادین از آغاز راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن

شبکه تلویزیونی المیادین با قطع برنامه‌های عادی خود گزارشی از حضور مردم ایران در میدان آزادی برای راهپیمایی جشن بیست و دوم بهمن پخش کرد.

بیسان طراف خبرنگار شبکه گفت راهپیمایی‌های بیست و دوم بهمن آغاز شده است؛ روزی که نزد ایرانیان یوم الله و روز پیروزی حق در برابر باطل و روز پیروزی عدالت در برابر ظلم و فساد محسوب می‌شود. امروز چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است. ایرانی‌ها امروز مانند هر سال دیگری، در خیابان‌ها و میدان‌های شهر‌ها حضور می‌یابند تا سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن بگیرند. من اکنون در میدان آزادی حضور دارم که به منزله نمادی برای انقلاب اسلامی است. شاهد میدان آزادی هستید که به منزله نمادی برای تهران است و اهمیت زیادی دارد. در این میدان، در سال پیروزی انقلاب اسلامی معترضان در طول دهه فجر برای اعتراض به دولت (رژیم) پهلوی در این میدان حاضر می‌شدند؛ دولتی که امام خمینی (ره) در پیام به معترضان، این دولت را نه تنها خائن و ظالم خواند، بلکه افزود وی در میان مردم ایران جایی ندارد. این موضوع به برپایی انقلاب مردم منجر شد و در چنین روزی بود که امام خمینی (ره)، پیروزمندانه به خاک وطن بازگشت.

همچنین مردم به مناسبت پیروزی ملت ایران در برابر ظلم و سرنگون کردن دولت پهلوی، در میدان‌های انقلاب، ولیعصر و امام حسین (ع) تهران حضور می‌یابند و جشن می‌گیرند. امروز قرار است ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران سخنرانی کند و پیش بینی می‌شود که وی در سخنرانی خود، بر مردمسالاری و همبستگی بین ملت ایران و جمهوری اسلامی تمرکز کند و این اقدام به منزله ارسال پیامی به دشمنان جمهوری اسلامی ایران است که از مدتی پیش برای بدجلوه دادن انتخابات مجلس شورای اسلامی که در ماه آینده برگزار خواهد شد، تلاش می‌کنند. به خصوص که آیت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب و مسئولان ایرانی حضور گسترده در راهپیمایی‌های امروز را خواستار شدند که به منزله همه پرسی برای مشارکت در انتخابات مجلس محسوب می‌شود و به منزله پاسخ به دشمنان ایران به خصوص آمریکا است که برای از بین بردن اعتماد ملت ایران به خصوص جوانان و ایجاد یأس و ناامیدی در میان آنها تلاش می‌کند تا آنها پای صندوق‌های رأی حاضر نشوند. پیش بینی می‌شود که راهپیمایی امروز پرشور و گسترده برگزار شود، زیرا به انتخابات مجلس نیز مرتبط است.

او در ادامه گفت مسئله فلسطین حتی پیش از برپایی انقلاب اسلامی، اهمیت داشت و امام خمینی (ره) بار‌ها و در مناسبت‌های مختلف بر لزوم جهاد برای فلسطین تاکید کرد. وی در تبعید هم بر لزوم حمایت از مبارزان فلسطینی تاکید کرد و پس از انقلاب اسلامی هم از میدان‌های تهران و پس از آزاد شدن جمهوری اسلامی از سیطره آمریکا، گفت امروز تهران را آزاد کردیم و فردا فلسطین را آزاد خواهیم کرد. به همین سبب، همان طور که هر سال مسئله فلسطین در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور دارد، امسال نیز این گونه است و مردم به ساکنان غزه اهمیت می‌دهند وهر نوع عملیات نظامی و اقدامات محور مقاومت در ارائه حمایت از فلسطینیان را گرامی می‌دارند. ملت ایران همچنان نام خود را در این زمینه ثبت می‌کند که می‌خواهد به خاطر غزه و فلسطین گام بردارد. مراسم راهپیمایی‌های امروز به منزله ارسال پیام‌هایی به عرصه داخلی است؛ همان طور که پیام‌هایی به خارج از این کشور ارسال می‌شود. بر این اساس که ایران همه توطئه‌ها و خطرات را به چالش کشید؛ اقداماتی که برای بدجلوه دادن وجهه ایران صورت گرفت. امروز حضور مردم در تهران و همه شهر‌های ایران به منزله همه پرسی درباره همبستگی بین ملت و مسئولان و اعتماد به نظام جمهوری اسلامی و اعتماد به مسئولان خواهد بود. همچنین این امر به منزله تاکید بر این موضوع خواهد بود که ملت ایران همچنان به اصول و مبانی انقلاب اسلامی پایبند است.

تصاویر بیشتری از راهپیمایی روز ۲۲ بهمن در تهران در خبرگزاری فرانسه

بخش تصویری خبرگزاری فرانسه از قبل از شروع رسمی مراسم راهپیمایی چهل و پنجمین سالروز انقلاب اسلامی، همچنان مراسم راهپپیمایی مردم تهران را به طور زنده پوشش می‌دهد.

تاکید خبرنگار المیادین بر اهتمام مردم ایران به آرمان فلسطین در راهپیمایی‌های ۲۲ بهمن

خبرنگار شبکه تلویزیونی المیادین گفت دقایقی پیش با یکی از بانوان شرکت کننده در این راهپیمایی هم صحبت شدم و از او درباره علت مشارکت در این راهپیمایی پرسیدم. او گفت این روز، روز عزت و سربلندی ایران است. این عبارت زیبا بود. می‌توانید شاهد حضور هزاران نفر از ایرانی‌ها در این راهپیمایی در کنار میدان آزادی باشید.

شهروند ایرانی زن: امروز عید ایرانی‌هاست. مردم شهید قاسم سلیمانی و آقای خامنه‌ای را دوست دارند. همه شهدا، غزه و فلسطین و لبنان را دوست دارند. همه کشور‌ها و ملت‌ها را دوست دارند.

خبرنگار المیادین: شما از اهواز هستید؟

شهروند ایرانی زن: بله من اهوازی هستم. زمان جنگ در خوزستان بودم و اوضاع مانند فلسطین و غزه بود. این تصویر شهید قاسم سلیمانی است. همه مردم خوزستان و ایران وی را دوست دارند.

خبرنگار: شاهد بودید که این بانو به ساکنان غزه و فلسطین درود فرستاد. امروز مسئله فلسطین نه تنها در راهپیمایی تهران پایتخت ایران، بلکه در سرتاسر شهر‌های ایران حضور دارد./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.