بایدن: به جای نفی یکدیگر بیایید با هم همکاری کنیم

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا در نخستین نطق پس از پیروزی خود چه گفت؟

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا در نخستین نطق پس از پیروزی خود گفت: رئیس‌جمهوری خواهم بود که احترام آمریکا را در سراسر جهان بازگرداند

شهروند آنلاین: جو بایدن نامزد حزب دموکرات در رقابت‌ ریاست‌جمهوری آمریکا که تا این لحظه با ۲۹۰ رأی الکترال پیروز شده است، به همراه کامالا هریس معاون اول خود شامگاه شنبه در جمع مردم ایالت دلاویر این مطلب را مطرح کرد.

او افزود: «من در برابر اعتمادی که به من کردید، متواضع هستم. عهد می‌کنم رئیس‌جمهوری باشم که تفرقه ایجاد نکند بلکه به دنبال اتحاد باشد.»

رئیس‌جمهوری آمریکا با اشاره به شغل معلمی همسرش اظهار کرد: «او یکی از شما خواهد بود که در کاخ سفید حضور خواهد داشت.»

بایدن همچنین از انتخاب کامالا هریس برای معاون اولی خود افتخار کرد و گفت نگویید که در آمریکا امکان‌پذیر نیست. او فرزند یک مهاجر است.

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا اظهار کرد: «جامعه سیاهپوست آمریکا به پا خاست و از ما حمایت کرد. هیچ‌گاه فراموش نخواهم کرد. حال یک دولتی خواهیم داشت که نماینده همه مردم خواهیم بود.»

بایدن به طرفداران ترامپ گفت: «به یکدیگر گوش فرا دهیم و پیشرفت کنیم. نباید به رقیب به‌عنوان دشمن نگاه کنیم آنها شهروندان آمریکا هستند. اکنون زمان التیام در آمریکاست. مبارزات انتخاباتی به پایان رسیده است.»

او افزود: «آمریکا از ما می‌‌خواهد که نیروی عدالت، دانش و امید را پیش ببریم. در میادین نبرد علیه ویروس، مراقبت بهداشتی و از بین‌بردن تبعیض نژادی نهادینه در این کشور، پیکار برای حراست از جهان در برابر تغییرات اقلیمی و اینکه همه از سهم مساوی در این کشور برخوردار باشند.»

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا از انتخاب تیمی از دانشمندان برای مبارزه با کرونا در روز دوشنبه خبر داد که برنامه را برای شروع کار در بدو ورود به کاخ سفید آماده کنند.

بایدن خاطرنشان کرد: «به جای نفی یکدیگر بیایید با هم همکاری کنیم. ما باید تصمیم بگیریم که با هم همکاری کنیم. مردم آمریکا می‌خواهند که همکاری کنند تا به نفع مردم کار کنند.»

بایدن با اشاره به سوابق برخی از رئیسان جمهوری آمریکا تا باراک اوباما، گفت: «ما باید روح آمریکا را اعاده کنیم. تمام دنیا به آمریکا نگاه می‌کنند. نه‌تنها پیشتاز خواهیم بود بلکه به خاطر الگوسازی برتر خواهیم بود.»

او افزود: «در آمریکا هرکسی باید بتواند فرصت پرورش رویاهایش را داشته باشد. ما همیشه به پیش نگاه می‌کنیم. کشوری که هیچ کسی را عقب نمی‌گذارد و هرگز تسلیم نمی‌شود.»

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا ادامه داد: «هر گاه با هم باشیم، از هرکاری برخواهیم آمد.»

بایدن با اشاره به ۲۴۰هزار آمریکایی جانباخته در اثر کرونا اضافه کرد: «می‌توانیم با عشق به میهن، علاقه به عدالت و دست در دست هم، هر کاری را انجام دهیم. ما باید ایمان و اعتقاد را گسترش دهیم.»

پس از این سخنان، اعضای خانواده بایدن به همراه کامالا هریس به روی سن رفتند و همراه با هواداران خود، پیروزی را جشن گرفتند.

پیش از سخنرانی بایدن، کاملا هریس که برای معرفی رئیس‌جمهوری منتخب در جایگاه قرار گرفته بود، «از همه کسانی که با دادن رأی امسال را به یکی از پرمشارکت‌ترین انتخابات آمریکا تبدیل کردند» تشکر کرد.

هریس گفت: «شما امید، اتحاد، درستکاری، علم و بله حقیقت را انتخابات کرده‌اید. شما جو بایدن را به‌عنوان رئیس‌جمهوری بعدی آمریکا انتخاب کرده‌اید.»

او افزود: «من اولین زنی هستم که معاون رئیس‌جمهوری می‌شوم، اما آخرین نخواهم بود.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.