صمیمانه گوترش با رئیسی

دبیرکل سازمان ملل سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را به رئیس جمهور تبریک گفت

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در پیامی به سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور اسلامی ایران سالروز پیروی انقلاب اسلامی را تبریک گفت.

به گزارش شهروند آنلاین از سازمان ملل، در پیام تبریک دبیرکل سازمان ملل به رئیس جمهور اسلامی ایران آمده است: من صمیمانه‌ترین تبریک را به مناسبت روز ملی ایران ابراز می‌کنم.سازمان ملل در گرامیداشت و جشن این روز به مردم جمهوری اسلامی ایران می‌پیوندد.

گوترش افزود: اکنون لحظه به یاد داشتن اهمیت اهداف توسعه پایدار، مقابله با بحران آب و هوا و توسعه فرصت‌ها برای همه است.

دبیرکل سازمان ملل ادامه داد: اکنون زمان وحدت و همبستگی و اهداف مشترک برای دستیابی به صلح، توسعه پایدار و حقوق بشر برای همه است.

گوترش تصریح کرد: همانطور که این روز مهم را به رسمیت می‌شناسیم، بیایید متعهد به ساختن آینده‌ای بهتر برای مردم جمهوری اسلامی ایران و سراسر جهان شویم.

به گزارش ایرنا، آیین بزرگداشت چهل ‌و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پنجشنبه شب به وقت محلی (۱۹ بهمن ۱۴۰۲) با حضور سفرا و دیپلمات‌های کشورهای مختلف جهان نزد سازمان ملل متحد، اندیشمندان، دانشگاهیان و علاقه‌مندان به ایران در نیویورک برگزار شد.

در این مراسم که به رسم سال‌های گذشته و قبل از شیوع بیماری همه گیر کرونا، در محل نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نیویورک برگزار شد، شرکت کنندگان، چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل تبریک گفتند.

«امیرسعید ایروانی» سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد و «زهرا ارشادی» سفیر و معاون نمایندگی ایران نزد سازمان ملل به نمایندگی از دولت و ملت ایران ضمن خوش ‌آمدگویی به شرکت کنندگان، از آنان برای حضور در مراسم روز ملی جمهوری اسلامی ایران قدردانی کردند.

از خانم «رزماری دی کارلو» معاون دبیرکل سازمان ملل تا دیپلمات‌ها و سفرای کشورهای مختلف از آسیا و خاورمیانه تا اروپا و آفریقا و آمریکای لاتین نزد سازمان ملل و نیز اندیشمندان و دانشگاهیان، خبرنگاران و عده‌ای از ایرانیان مقیم آمریکا در این مراسم حضور یافته بودند و مورد استقبال دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران قرار گرفتند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.