استخدام ۱۰۰ هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش

هزینه ۵۰ هزار میلیاردی برای رتبه‌بندی معلمان

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش امسال ۷۰ هزار نفر ردیف استخدامی دارد که با دانشگاه فرهنگیان و سرایداران به ۱۰۰ هزار نفر می‌رسد.

به گزارش شهروند آنلاین، حمید طریفی حسینی امروز در اجلاس روسای ادارات آموزش و پرورش استثنایی کشور که در مجتمع آموزشی فرهنگی توانبخشی امام رضا علیه السلام مشهد برگزار شد، اظهار داشت: برای دانش‌آموزان دیرآموز باید فرصت تابستان را به فرصتی بی‌نظیر تبدیل کنیم و از تمام ظرفیت‌ها برای این عزیزان بهره‌بندی کامل را داشته باشیم.

او با بیان اینکه شاید کمتر از یک درصد جمعیت دانش‌آموزی را در این مدارس داریم متذکر شد: با این وجود توجه خوبی به این دانش‌آموزان صورت گرفته و این از برکات انقلاب اسلامی است که سازمان تخصصی برای دانش‌آموزان استثنایی ایجاد و افراد متخصص در این سازمان حضور یابند و برنامه‌ریزی آموزشی داشته باشند.

طریفی حسینی با بیان اینکه سازمان آموزش و پرورش استثنایی گیرنده عمومی نیست تاکید کرد: این سازمان یک سازمان بی‌نظیر در وزارتخانه بوده که تاکنون ظرفیت‌های آن مغفول مانده است اما ما چند اقدام سیستمی در سازمان استثنایی انجام دادیم، اکنون دوره تاریخی بی‌نظیری در آموزش و پرورش ایجاد شده که نقطه کانون توجه دولت، مجلس و مردم است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش  با بیان اینکه توجه و حساسیت زیادی نسبت به حوزه به آموزش و پرورش ایجاد شده تصریح کرد: دولت ثابت کرده پای کار آموزش و پرورش استثنایی است، تاکنون رتبه‌بندی معلمان 50 هزار میلیارد تومان برای دولت هزینه داشته که 4, 5 برابر بودجه نوسازی مدارس تنها در یک فقره برای رتبه‌بندی معلمان هزینه شده است.

او ادامه داد: آموزش و پرورش امسال 70 هزار نفر ردیف استخدامی دارد که با دانشگاه فرهنگیان و سرایداران به 100 هزار نفر می‌رسد با این وجود هنوز تا رتبه مطلوب فاصله داریم و  ساختار جدیدی ایجاد شده که  در مرکز جامع، اصلاح قوانین و مقررات و سیاست‌ها به‌روزرسانی شده است.

طریفی حسینی به اصلاح و بازنگری‌های برنامه‌های درسی آموزش و پرورش استثنایی اشاره کرد و گفت: این امر جزو دستور کارهای اصلی و برنامه بلند مدت است.

او ادامه داد: 14 پست سازمانی و 4 پست مدیریتی به آموزش و پرورش استثنایی اضافه شد و ساختار ادارات استان‌ها اصلاح شده که سال گذشته دو رشته را در حوزه آموزش در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب کردیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بزرگترین دستاورد ما ایجاد انسجام درونی و تعامل موثر و بین بخش‌های مختلف وزارتخانه بوده، متذکر شد: کمترین کاری که ما برای بچه‌ها انجام دادیم جذب نیروهای توانبخشی ایجاد مراکز جامع و اصلاح برنامه سنجش بود، زمانی که اصلاح فرایند سنجش صورت گرفت چند مساله اساسی وزارت آموزش و پرورش را حل کردیم و و مشکل سازمان پژوهش در توزیع و ثبت نام کتاب‌های درسی و ساماندهی نیروی انسانی در دوره ابتدایی حل و از تابستان به سال تحصیلی انتقال داده شد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.