ترامپ از مریخ نیامده بود

12 نماینده مجلس در مورد پیروزی بایدن چه گفتند؟

نمایندگان مجلس واکنش‌های متفاوتی نسبت به شکست ترامپ و پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا داشتند، اما در مجموع هیچ‌کدام از پیروزی «جو بایدن» ابراز خرسندی نکردند، او را همچون ترامپ، یک «زامبی» توصیف کردند.

 شهروند آنلاین: جو بایدن سرانجام شامگاه شنبه با کسب ۲۹۰ رأی الکترال در برابر ۲۱۴ رأی دونالد ترامپ رقیب جمهوری‌خواه خود، به‌عنوان چهل‌وششمین رئیس‌جمهوری آمریکا و کامالا هریس هم به‌عنوان معاون او انتخاب شدند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی ساعات گذشته واکنش‌های متفاوتی نسبت به نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا داشتند.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی با انتشار فیلمی از سیدحسن نصرالله دبیر کل حز‌ الله لبنان مبنی بر شکست ترامپ در انتخابات نوشت: «بسم الله الرحمن الرحیم فَکَذَّبَ وَعَصَیٰ ثُمَّ أَدْبَر یَسْعَیٰ فَحَشرَ فَنَادَیٰ فَقَالَ أَنَا رَبُّکُمُ الْأَعْلَیٰ فَأَخَذَهُ اللَّهُ نَکَالَ الْآخِرَةِ وَالْأُولَیٰ إِنَّ فی ذَٰلِکَ لَعِبْرَةً لِمَنْ یَخْشَیٰ»

اینها آیات ۲۱ تا ۲۶ سوره النازعات است که از «معجزه بزرگتر» حضرت موسی (ع) در برابر فرعون سخن می‌گوید: «به نام خداوند بخشنده و مهربان…، ولی او تکذیب و سرپیچی کرد (۲۱) و سپس برگشت تا علیه موسی تلاش کند (۲۲). منادی فرستاد تا همه جمع شدند (۲۳). آنگاه گفت من پروردگار بزرگ شما هستم (۲۴). در نتیجه این بلندپروازی، خدای تعالی او را به عذاب دنیا و آخرت بگرفت (۲۵)؛ و در این سرگذشت عبرتی است برای مالاندیشی که از سوء عاقبت ترسان است (۲۶)».

وحید جلال‌زاده، نماینده مردم ارومیه در مجلس در توییتی نوشت: «عزت ما در بی‌نیازی از کدخداست. حکمت ایجاب می‌کند که قوی شویم و مصلحت هم در نگاه به داخل نهفته است. فیل و الاغ هیچ فرقی نمی‌کند، راه برون‌رفت از مشکلات افزایش کارآمدی و رضایت‌مندی ملی است.»

علی‌اکبر علیزاده ،نماینده مردم دامغان در مجلس هم در حساب توییتری خود نوشت: «فرق‌گذاردن بین بایدن و ترامپ در خوشبینانه‌ترین حالت ناشی از ساده‌لوحی و درک‌نکردن صحیح از اصول سیاست خارجی آمریکا درمقابله با ایران است. با اندکی شناخت از سیاست خارجی آمریکا و سابقه تحریم‌های وحشیانه دموکرات‌ها ضدایران، این ساده‌لوحی رخت برخواهد بست، مگر آنکه مشکل چیز دیگری باشد.»
مهدی عسکری، نماینده کرج در مجلس نیز در توییتی نوشت: «قاتل سردار-دل‌ها همچون کارتر و بوش پدر تک‌دوره‌ای و رفتنی شد فارغ از بازی قرمز و آبی در نظام دوحزبی آمریکا یادمان نرود ساختار و ماهیت سیاست خارجی آنها برپایه سلطه‌جویی و بدعهدی بناشده، در هرحال گره‌زدن مسائل میهن به بدهکارترین کشور بدعهد دنیا سرابی است که ۷سال اخیر صرف آن شد.»

سیدسلمان ذاکر، نماینده ارومیه در مجلس هم نوشت: «مقاومت و ایستادگی ایران اسلامی در برابر زیاده‌خواهی و زورگویی‌های ترامپ را می‌توان یکی از علل شکست او در انتخابات دانست»

هادی بیگی‌نژاد، نماینده ملایر در مجس نیز در توییتی نوشت: «یکی از برنامه‌های بنده احوالپرسی و سرزدن به نیازمندان است. وقتی روی فرش کهنه، زیر سقف نمناک و دیوار تخریب‌شده می‌نشینیم، تازه متوجه می‌شویم درحالی که عده‌ای فقط برای نان و پوشاک و کرایه یک منزل مخروبه در غصه‌اند، دنیای عده‌ای شده بایدن و ترامپ. چقدر دنیای آدم‌ها متفاوت است.»

اصغر عنابستانی، نماینده سبزوار در مجلس نوشت: «آنچه باعث شده ⁧دونالد ترامپ⁩ دو دستی به صندلی‌اش بچسبد، جذابیت ریاست‌جمهوری نیست بلکه نزدیک‌ترشدن به ⁧انتقام سخت⁩ پس از دوران ریاست‌جمهوری است!»

مالک شریعتی، نماینده تهران نوشت: «ان‌شاءالله به زودی جزئیات دقیق‌تری درباره گروگانگیری معیشت مردم⁩ توسط غرب‌گرایان به ملت خواهیم گفت. به شرط حیات، طراحی و ارتباطات مرموز و پیام‌های مخفیانه ردوبدل‌شده میان دلالان وطن‌فروش با ⁧کدخدای جدید⁩ رسوا خواهد شد؛ همان‌ها که سال ۱۳۷۹ «دیک چنی» را مخفیانه به تهران آوردند و…»

محسن زنگنه، نماینده تربت حیدریه نیز نوشت: «جو بایدن با «دستکش‌های مخملی» و «دست‌های چدنی» بر کرسی ریاست‌جمهوری آمریکا نشست.»

زهره الهیان، نماینده تهران نیز نوشت: «دولت قرمز یا آبی برای مردم ایران فرقی نمی‌کند؛ استراتژی دولت ⁧ آمریکا⁩ را رئیس‌جمهوری آن تعیین نمی‌کند. ⁧ترامپ⁩ و ⁧ بایدن⁩ هر دو ابزار دست صهیونیسم بین‌الملل هستند.»

مصطفی میرسلیم، نماینده تهران در توییتی اظهارداشت: «مشکلات اقتصادی و فرهنگی ایران وابسته به ⁧ ترامپ⁩ و ⁧بایدن⁩ نیست بلکه ریشه در باور، عرضه، همت، صداقت مسئولان، مطالبه و نظارت متعهدانه مردم دارد.»

سید نظام‌الدین موسوی، نماینده مردم تهران هم نوشت: «ظاهرا شّر ترامپ از سر جهان کم شد، اما شّر امپریالیسم آمریکا همچنان باقی است. ترامپ از مریخ نیامده بود. این زامبی زهرآلود، محصول همین کارخانه لیبرال سرمایه سالاری و مترسک الیگارشی آمریکا بود که پس از پایان تاریخ مصرف، با زور رسانه، روانه زباله دانش می‌کنند. اما زامبی‌ها هنوز هستند.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.