مدیریت نبرد از تونلِ امن

عطوان: مانور تبلیغاتی نتانیاهو برای سرپوش گذاشتن بر شکست بزرگ در جنگ غزه است

یک تحلیلگر برجسته فلسطینی بااشاره به رسوایی و هزینه سنگینی که صهیونیست‌ها برای آزادی ۲ اسیر بیمار و سالمند خود ازرفح متحمل شدند تاکید کرد: مقاومت همچنان استوار در میدان حاضر است و یحیی السنوار و ژنرال‌های او نبرد در غزه را از تونلی امن مدیریت می‌کنند.

به گزارش شهروند آنلاین، رژیم صهیونیستی بامداد دوشنبه بی‌سابقه‌ترین حملات خود را به منطقه رفح واقع در جنوب نوار غزه انجام داد که با شهادت و زخمی شدن صدها فلسطینی همراه بود. صهیونیست‌ها در توجیه این کشتار فجیع مدعی شدند که هدف آنها آزاد کردن دو اسیر از مرکز رفح بود و این حملات باعث شد توجه‌ها به این عملیات مشترک ارتش و شاباک متمرکز نشود و دو اسیر ادعایی سالم آزاد شوند.

درحالی که رژیم اشغالگر و شخص «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم تلاش داشتند با این کشتار و تبلیغات برای آزادی 2 اسیر یک مانور رسانه‌ای به راه بیاندازند، اطلاعات جدیدی منتشر شد که نشان می‌دهد این 2 اسیر اساسا در دست مقاومت نبودند و اسرائیل برای آزادی آنها 2 میلیون دلار پرداخته است!

محمد نزال از رهبران حماس در این زمینه گفت: دو اسیری که خبر آزادی آنها توسط رژیم صهیونیستی منتشر شد، اصلاً در اختیار مقاومت قرار نداشتند و افراد غیرنظامی آنها را به اسارت در آورده بودند، اطمینان می‌دهیم که نتانیاهو هرگز نخواهد توانست به هیچ یک از اسرای موجود در اختیار مقاومت دست یابد.

از سوی دیگر برخی از فعالان عرب در فضای مجازی اطلاعات بیشتری را در این رابطه افشا کردند.

به‌ گفته این فعالان این دو اسیر در اختیار یک خانواده (طایفه) به‌نام ابوسرور بودند که بعد از مذاکراتی که از طریق یک واسطه بریتانیایی با این خانواده صورت گرفت، در مقابل دریافت یک میلیون دلار برای هر یک از آنها، معامله به انجام رسید. به‌ گفته این منابع خانواده ابوسرور علاوه بر 2 میلیون دلار، هزینه ساختمانی را هم که این دو در آن نگهداری می‌شدند و در حمله نظامیان اسرائیلی تخریب شد، از نتانیاهو گرفتند.

تبلیغات ساختگی صهیونیست‌ها درباره آزادی 2 اسیر

در همین زمینه «عبدالباری عطوان» تحلیلگر برجسته جهان عرب و سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای رای‌الیوم در یادداشت جدید خود نوشت، شادی تصنعی مقامات صهیونیست برای آزاد کردن 2 اسیر خود که با بسیج صدها هواپیما و نیروی نظامی و کشتار بیش از صد فلسطینی در حملات هوایی شدید به رفح انجام شد، دلیل دیگری بر شکست این رژیم غاصب است که با بزرگنمایی به دنبال گمراه کردن افکار عمومی و پنهان کردن شکست خود است.

عطوان افزود: نتانیاهو این عملیات را یکی از موفق‌ترین عملیات‌های تاریخی برای اسرائیل می‌داند و «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم اشغالگر مدعی است که «آزادی این 2 «گروگان» نقطه تحول مهمی در جنگ محسوب می‌شود و نشان می‌دهد که حماس ضعیف شده و در هرجایی که بخواهیم می‌توانیم به آن حمله کنیم».

عبدالباری عطوان در ادامه با لحنی کنایی تاکید کرد، این «پیروزی بزرگ» و «نقطه تحول مهم» در جنگ و «تضعیف حماس» که اشغالگران درباره آن صحبت می‌کنند، بعد از گذشت 130 روز از استواری اسطوره‌ای مردم و مقاومت در غزه و تحمیل تلفات سنگین به صفوف ارتش اشغالگر حاصل شده است؛ جایی که تاکنون نزدیک به 2500 نفر در صفوف دشمن در جنگ کنونی به هلاکت رسیده‌اند و طبق آمار غیر رسمی تعداد زخمی‌های این رژیم ده‌ها هزار نفر است، زیرا رژیم اشغالگر آمار واقعی تلفات خود را اعلام نمی‌کند.

رسوایی صهیونیست‌ها در عملیات آزادی 2 اسیر بیمار و سالمند

در ادامه این مقاله آمده است، این اوج ننگ و حقارت است که نتانیاهو و ژنرال‌های ارشد او مستقیما و دقیقه به دقیقه این عملیات (آزادی 2 اسیر) را دنبال می‌کنند. اگر این رژیم واقعا آنگونه که ادعا می‌کند قدرتمند و پیروز بود، ایا برای پیگیری روند آزادی 2 اسیر سالمند که به بیماری‌های متعددی از جمله سرطان مبتلا هستند، نشست اضطراری تشکیل می‌داد؟ ارتش اشغالگر 50 حمله پهپادی و  با جنگنده‌های پیشرفته مانند اف 15 و اف 16 برای آزادی این اسرای بیمار و سالمندی که حماس هم می‌خواست از شر آنها خلاص شود انجام داد.

به نوشته عطوان، سوال این است که ارتش اشغالگر این حملات سنگین و پرهزینه را علیه چه طرفی انجام داد؟ علیه حماس که قدرت نظامی آن قابل مقایسه با ارتش اشغالگر نیست و تعداد گردان‌های آن طبق ارزیابی صهیونیست‌ها از 25 هزار فراتر نمی‌رود؟ در اینجا باید به نتانیاهو و گالانت یادآوری کنیم که هنوز 132 اسیر آنها در دست مقاومت هستند و سردرگمی و آشفتگی نظامیان اشغالگر در عملیات‌های قبلی منجر به هلاکت 30 تن از این اسرا شد. این امر نشان می‌دهد که صهیونیست‌ها تا چه اندازه در رسیدن به پیروزی ناکام هستند و برای رسیدن به تنها یک دستاورد نظامی هرچقدر هم که کوچک باشد دست و پا می‌زنند تا سرپوشی بر شکست‌هایشان باشد.

فیلم هندی نتانیاهو برای حمله به رفح

این تحلیلگر فلسطینی تصریح کرد: اگر حماس و دیگر گروه‌های مقاومت فلسطین و در راس آنها جهاد اسلامی آنگونه که نتانیاهو با غرور ادعا می‌کند ضعیف بودند، آیا می‌توانستند 130 روز مقاومت کنند و آیا سه مقام ارشد رژیم اشغالگر (نتانیاهو، بنی گانتس و گادی آیزنکوت) برای آزادی اسرای صهیونیست 3 طرح جداگانه به نشست اطلاعاتی در قاهره می‌فرستادند؟

در این یادداشت تاکید شده است، نتانیاهو دروغ می‌گوید و این امر درباره معلم او یعنی جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا هم صدق می‌کند که تاکنون حتی یک کلمه هم درباره آتش‌بس در غزه به زبان نیاورده است، چه برسد به اینکه اقدامی برای آن انجام دهد. همه تهدیدات نتانیاهو برای حمله به شهر رفح و ایجاد گذرگاه امن برای ساکنان آن جهت فرار از شهر هم نه تنها یک فیلم هالیوودی بلکه فیلم هندی برای رسیدن به آتش‌بس در غزه از خلال توافق پاریس (مطابق با خواسته‌های رژیم صهیونیستی) است.

یحیی السنوار از تونلی امن جنگ را مدیریت می‌کند

عبدالباری عطوان ادامه داد: جنگ چه دیر و چه زود روزی به پایان خواهد رسید اما سابقه عملیات طوفان الاقصی به عنوان مقدمه‌ای برای پایان پروژه صهیونیسم پابرجا خواهد ماند؛ عملیاتی که ارتش اشغالگر را شکست داد و آن را در برابر شهرک‌نشینان صهیونیست و همه جهان رسوا کرد. این عملیات نقطه عطف اصلی در روند درگیری عربی- صهیونیستی خواهد بود و پیروزی‌های زیاد دیگری به همراه خواهد داشت.

عطوان در پایان یادداشت خود نوشت: ما مجددا به نتانیاهو یادآوری می‌کنیم که «یحیی السنوار» مبارز بزرگ ما همچنان زنده است و به همراه ژنرال‌هایش، نبرد در غزه را از یک تونل امن هدایت می‌کند و نیروهای صهیونیست هرگز به او نرسیده‌اند و نخواهند رسید و اگر خدای نکرده به او هم برسند، السنوار تا آخرین گلوله تفنگ خود تا شهادت مقاومت خواهد کرد. مقاومت همچنان قوی و استوار است و نه تنها مردم فلسطین بلکه همه فرزندان امت عربی و اسلامی و آزادگان جهان، مقاومت را در آغوش گرفته‌اند. مقاومت در نهایت رژیم اشغالگر را کفن خواهد کرد و تابوت آن را برای کسانی می‌فرستد که این رژیم غاصب را در سرزمین پاک فلسطین ایجاد کردند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.