مسکن‌سازی با زندانیان چینی در ایران؟!

در حالی که دبیر انجمن انبوه‌سازان مسکن می‌گوید که «قرار است زندانیان چینی برای ساخت مسکن به تهران آورده شوند،» معاون شهردار تهران این موضوع را «تکذیب کرد.»

به گزارش شهروند آنلاین، «بیش از 40 درصد تهرانی‌ها اجاره‌نشین هستند و باید 50 درصد درآمدشان را صرف اجاره‌بهای مسکن کنند،» این را رئیس شورای شهر تهران مهدی چمران می‌گوید.

کمبود مسکن، گرانی ملک و بالا بودن اجاره‌بها مشکلاتی را برای تهرانی‌ها ایجاد کرده و باعث شد که برخی از شهروندان به محلات پایین‌تر و یا به حاشیه شهر کوچ کنند.

برای رفع معضل مسکن در پایتخت قرارگاه مسکن ایجاد شد تا دستگاه‌های مسئول در کنار هم این مشکل را برطرف کنند. شهردار تهران هم چندی پیش  در سفر خود به چین تفاهم‌نامه ساخت 200 هزار واحد مسکونی را امضا کرد.

چینی‌ها قرار است به عنوان سرمایه گذار در بخش نوسازی بافت فرسوده ورود کنند. بعد از عید سال 1403 چشم بادامی‌ها به تهران آمده و در خصوص جزییات این همکاری قراردادهایی امضا می‌کنند. چینی‌ها حدود  ۵ میلیارد یورو منابع در حوزه‌های مسکن، هتل‌سازی و گردشگری  وارد کشور می‌کنند.

دبیر انجمن انبوه‌سازان مسکن و ساختمان رامین گوران می‌گوید که «چین قرار است زندانی‌های خود را برای ساخت مسکن به ایران انتقال دهد.» در مقابل معاون شهرسازی و معماری شهر تهران حمید رضا صارمی این موضوع را رد می‌کند و می‌گوید که « اصلا قرار نیست نیروی چینی وارد ایران شود.»

همچنین  وزارت راه هم صحبت‌های گوران را مصداق تشویش اذهان عمومی دانست و این موضوع را از اساس کذب محض عنوان کرد./فارس

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.