ضرورت آمادگی برای کوچکترین احتمالات در سناریوهای تهدید

سرلشکر باقری: منافقان جهان اسلام سرنوشتی به مراتب بدتر از صهیونیست‌ها خواهند داشت

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تأکید کرد: منافقانی در جهان اسلام وجود دارند که برخلاف خواسته قطعی مردمشان به ظاهر سنگ فلسطین را به سینه می‌زنند اما در عمل حامی صهیونیست‌ها هستند، اینها سرنوشتی به مراتب بدتر از صهیونیست‌ها خواهند داشت.

به گزارش شهروند آنلاین، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح امروز در آیین الحاق ناوهای شهید حسن باقری و شهید صیاد شیرازی به نیروی دریایی سپاه، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، گفت: حقیقتاً هنگامی که به اولین شناورها در دوران دفاع مقدس نگاه می‌کنیم که رزمندگان ما با دست خالی با چه شناوری می‌بایستی در خلیج‌فارس حضور پیدا می‌کردند و با دشمنان درگیر می‌شدند، این جوانان ملت عزیز صنعتگران دانشمندان بی‌ادعا و گمنام چگونه در دوران تحریم این مسیر نورانی را طی کردند.

او افزود: امروز افتخار می‌کنیم که چنین شناورهای ارزشمندی با فناوری روز دنیا در ایران عزیز طراحی، ساخته و به کارگیری می‌شوند و این توانمندی خاری است بر چشم دشمنان اسلام و ایران عزیز و ملت ما، ما به این همت و غیرت یکایک عزیزان افتخار می‌کنیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: حقیقتاً سرعت به نتیجه رسیدن تحقیقات تا محصول و سپس تولید آنها با توجه به منابع موجود در نیروی دریایی سپاه، تقریباً کم‌نظیر است، همچنین مرحله ایده تا شکل‌گیری محصول و به کارگیری آن در مدت زمان اندک و کاملاً با حرکت جهادی اتفاق می‌افتد و این حرکت کوچکی نیست.

سرلشکر باقری با بیان اینکه چنین مسیری در کشورهای پیشرفته جهان چندین برابر بیش از این زمان لازم دارد، اظهار کرد: حرکت عظیم جز با عنایت خداوند متعال، برکت خون شهیدان و حرکت جهادی همه ایثارگران عرصه اندیشه، دانش، فناوری و صنعت ممکن نیست و من قدردان همه این عزیزان هستم.

او تصریح کرد: شرایط منطقه بسیار حساس و خطیر است، ارتش متجاوز آمریکا به ظاهر تا قدری منطقه را ترک کرده اما بلافاصله با بهانه‌های گوناگون و اشکال دیگر در منطقه حضور پیدا کرده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: حادثه بزرگ و عملیات قهرمانانه ۱۵ مهرماه یا هفتم اکتبر (طوفان‌الأقصی) مجاهدان فلسطینی سبب شد آمریکای جنایتکار مجدداً در مدیترانه، دریای سرخ، در غرب اقیانوس هند و در منطقه نزدیک ما حضور پیدا کند و  عملیات آزادی‌خواه مردم مظلوم فلسطین را بهانه‌ای برای حمایت بی‌دریغ از جنایات رژیم کودک‌کش و مردم‌کش صهیونیست محسوب کند و در منطقه حضور پیدا کند.

سرلشکر باقری اظهار کرد: نیروهای مسلح مکلف هستند که کوچک‌ترین احتمالات در سناریوهای تهدید را کاملاً جدی تلقی کنند و احتمال آن را بالا فرض کرده و خود را برای این شرایط آماده کنند.

او ادامه داد: مسیری که دائماً در نیروهای مسلح با تأکید و فرامین مکرر فرماندهی معظم کل قوا در همه سطوح ارتش، سپاه و انتظامی  دنبال می‌شود و با تمام قدرت، مسیر ارتقا توان و آمادگی در حال انجام است و وزارت دفاع هم مسئولیت پشتیبانی از این رزمندگان را بر عهده دارد‌.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه حادثه غزه،حادثه بزرگی است و تاریخ جدیدی را برای منطقه و جهان رقم زده است، گفت: سرنوشت این جنگ کاملا روشن است،شکست بی‌نظیر و ترمیم‌ناپذیر رژیم صهیونیستی از مردم مظلوم غزه و هیچ قدرتی نمی‌تواند سرنوشت این جنگ را تغییر دهد.

سرلشکر باقری تأکید کرد: صهیونیست‌ها شکستی خورده‌اند که قابل جبران نیست اما با کشتار مردم بی‌گناه و بی‌دفاع می‌خواهند این شکست را جبران کنند که امکان‌پذیر نیست.

او ادامه داد:  این جبهه دو طرف دارد، جبهه حقی که مردم مظلوم فلسطین و حامیان او در یک سوی این جبهه قرار دارند، یمن قهرمان، حزب‌الله پیروز و گروه‌های مقاومت عراق با تمام توان ایستاده‌اند و با دشمن و حامیان او می‌جنگند و در سوی دیگر صهیونیست‌های ظالم، بی‌شرم و جنایتکار و آمریکا و اروپای درغگویی که حقیقت کلمات بی‌معنای حقوق بشر و دموکراسی غربی را نمایان کردند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار کرد: در این میان منافقانی هم در جهان اسلام وجود دارند که برخلاف خواسته قطعی مردمشان به ظاهر سنگ فلسطین را به سینه می‌زنند اما در عمل حامی صهیونیست‌ها هستند، چه کسانی که بندر خود را در اختیار صهیونیست‌ها قرار می‌دهند به‌گونه‌ای که هر روز شناورها از این بنادر کالا بار کرده و برای صهیونیست‌ها می‌برند و چه آنهایی که نفت خود را در اختیار صهیونیست‌ها قرار دادند و چه آنهایی که بر خلاف ادعای ظاهری خود جاده و نفت خود را در اختیار صهیونیست‌ها قرار داده‌اند.

سرلشکر باقری تصریح کرد: اینها منافقانی هستند که مردم فلسطین، جهان اسلام و مردم خودشان به اقدامات آنها مطلع هستند، اینها سرنوشتی به مراتب بدتر از صهیونیست‌ها خواهند داشت و خون مظلوم، گلوی آنها را خواهد گرفت و آنچه که بر عهده ماست هوشیاری، آمادگی، ارتقای توان، بصیرت کامل، رصد تحولات منطقه و سیطره بر آن است تا غافلگیر نشویم و به موقع آماده و گوش به فرمان فرمانده عزیزمان باشیم و امنیت پایدار را برای مردم عزیزمان تامین نماییم.

او با تأکید بر اینکه در این مسیر و صحنه پرتلاطم، دریا مهم‌ترین صحنه آبستن حوادث بوده و قدرت دریایی حرف اول را می‌زند، گفت: چه نیروی دریایی ارتش که مسئولیت‌های بسیار سنگینی در دریای عمان و شمال اقیانوس هند دارد و چه نیروی دریایی سپاه که مسئولیت خلیج فارس را بر عهده دارد در همه صحنه‌های پیش رو در کنار ارتش بازو در بازو و دست در دست یکدیگر امنیت دریاها را تامین می‌کنند و لذا هر دوی این نیروها مسئولیت فوق‌العاده سنگینی را دارند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه نبردهای دریایی مانند سایر صحنه‌ها کاملا با گذشته تفاوت کرده است، بیان کرد: نیروهای مسلح بایستی با آینده پژوهی و پیش‌بینی صحنه‌های نبرد آینده و و نحوه رقم خوردن آنها خود را برای آن روزها آماده کنند.

سرلشکر باقری ادامه داد: این شناورهایی که برابر دیدگان ماست و سایر تسلیحات و تجهیزات و آنچه که امروز ساخته می‌شود، برای اجرای رهنام‌های عملیاتی روز نیروهای مسلح و آینده آنها است.

او تأکید کرد: ما نه مقلد دیگران هستیم و نه در انگار‌ه‌های قدیمی خود محبوس شده‌ایم، ما آینده را می‌بینیم و خود را برای آن آماده می‌کنیم زیرا نبردهای آینده ویژگی‌های خاص خود را داشته و تجهیزات و تسلیحات و البته انسان‌های خاص خود را می‌طلبد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: من وظیفه خود می‌دانم در این جلسه که خواست تجهیزات و تسلیحات است باز تاکید بر ارزش و جایگاه برتر منابع انسانی بکنم، آنکه با پیشرفته‌ترین تجهیزات قرار است وارد نبرد شود انسان شایسته، مؤمن، آموزش‌دیده، امیدوار به آینده و مجاهد فی سبیل الله است.

سرلشکر باقری اضافه کرد: همه ما باید شبانه‌روز مراقب و پیش‌برنده هر آنچه مورد نیاز این منابع انسانی ارزشمند است، باشیم، به هر ترتیب آنچه که در صنایع دفاعی و در مجموعه‌های تحقیقاتی ما اتفاق می‌افتد، نشان دهنده حرکت ایثارگران، مجاهدان، دانشمندان و صنعتگران عزیزی است که چنین کارهای بزرگی را به انجام می‌رسانند و من لازم می‌دانم از زحمات یکایک این عزیزان قدردانی داشته باشم.

او بیان کرد: ما در ابتدای جوانی و نوجوانی خودمان دوره‌ای را دیدیم که مجلس شورای ملی وجود داشت ولی مردم نمی‌دانستند که چگونه این انتخابات برگزار و چه کسانی از این صندوق‌ها انتخاب می‌شوند و به این مجلس می‌روند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: آنها کاری جز مجیزه‌گویی برای طاغوت نداشته و طرح‌ها و برنامه‌ها همگی از خارج بود، چه در نیروهای مسلح که همگی به دست مستشاران غربی بود و چه در ارکان دولتی که همگی آمریکایی و غربی بودند.

سرلشکر باقری گفت: برکت انقلاب اسلامی، سرنوشت ملت ایران را به دست خودشان سپرده است تا خودشان تصمیم بگیرند چه کسانی را انتخاب کنند تا در مجلس گردهم بیایند تا برای مردم قانون نوشته و بر مجریان کشور نظارت داشته باشند، همچنین در مجلس خبرگان نیز فقهای ارزشمندی توسط ملت ایران انتخاب شوند و مسئولیت‌های سنگین قانونی خود را بر عهده بگیرند.

او اظهار کرد: این حق ارزشمند یکایک ماست که سرنوشتمان را تعیین کنیم و هم تکلیف است با حضور پرشور در انتخابات همانند ۲۲ بهمن، نشان دهیم که با همه تلاش دشمن برای ناامید سازی ملت ایران، برای ایجاد اشکال در مسیر پیشرفت ملت ایران و با تحریم‌های ظالمانه آنها، ملت ایران به ویژه جوانان عزیز ما به پای صندوق‌های رأی می‌آیند و سرنوشت خودشان را تعیین می‌کنند./فارس

پایان پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.