تعطیلی دو هفته‌ای تهران منتفی است

استاندار تهران درباره آخرین وضعیت تعطیلی دو هفته‌ای پایتخت به دلیل شیوع ویروس کرونا توضیحاتی داد

انوشیروان محسنی بندپی گفت: «برای تعطیلی دو هفته‌ای تهران پیشنهادی داده شد اما زمانی که ابعاد تعطیلی بررسی شد، تصمیم گرفته شد که فعالیت گروه‌های دو، سه و چهار از ساعت ۱۸ به بعد متوقف شود.

شهروند آنلاین: درخواست تعطیلی در تهران موضوعی بود که ستاد ملی کرونا و شورای شهر تهران بارها به آن تأکید و برخی از کارشناسان به این ماجرا اشاره می‌کردند که این تعطیلات می‌تواند  از شیوع وحشتناک کرونا در تهران پیشگیری کند.

اما در این میان انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران، در مورد این تعطیلی‌ها نظر دیگری داشته و در این خصوص گفت: «برای تعطیلی دو هفته‌ای تهران پیشنهادی داده شد اما زمانی که ابعاد تعطیلی بررسی شد، تصمیم گرفته شد که فعالیت گروه‌های دو، سه و چهار از ساعت ۱۸ به بعد متوقف شود.»

او ادامه داد: «۴۳ شهرستان استان تهران که ابتدا اسامی آنها اعلام شد و ۴۴ شهرستان دیگر هم بعدا به آنها اضافه شدند، مشمول این تصمیم شدند. این کار را اجرا می‌کنیم تا تأثیر آن را بر روی شیوع ویروس کرونا بررسی کنیم. استاندار تهران گفت: «در دو سه روز آینده وزارت کشور و بسیج طبق تفاهم‌نامه‌ای اقدامات مربوط به پیشگیری، شناسایی به‌هنگام، غربالگری و قرنطینه و اقدامات حمایتی از افراد نیازمند را اجرا خواهند کرد.» محسنی بندپی تصریح کرد: «اقدامات دیگری که باید انجام شود افزایش نظارت‌ها برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا خواهد بود. متأسفانه هنوز در استان تهران میزان پذیرش بیماران مبتلا به ویروس کرونا از میزان ترخیص بیماران کرونایی از بیمارستان‌ها بیشتر است.»

او بیان کرد: «امروز میانگین بستری بیماران کرونایی در تهران ۶۴۰۰ نفر است که روند آن نسبت به چند روز گذشته به صورت کمی افزایش تدریجی داشته است. وزارت بهداشت اعلام کرده که از دیروز انجام تست‌های PCR از ۲۵ هزار به ۴۰ هزار مورد افزایش پیدا کرده است.»

استاندار تهران گفت: «این افزایش نکته‌ خوبی است که شناسایی به‌هنگام افراد را بیشتر می‌کند و مداخلات ما اثربخشی بیشتری خواهد داشت.»

محسنی بندپی با بیان اینکه تعطیلی کامل دو هفته‌ای تهران فعلا منتفی است، گفت: «شناوری ساعات کاری بحثی است که مطرح شده است؛ اما در مراکزی که ارباب رجوع دارند نمی‌توان این طرح را اجرا کرد.» استاندار تهران ادامه داد: «این طرح خیلی اثربخشی ندارد و این گونه بحث‌ها بررسی شده است و نکات مثبت آنها کمتر از نکات منفی در کنترل شیوع ویروس کروناست.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.