شرایط اعلام فهرست‌های انتخاباتی

تعداد نامزدها به 15 هزار و220 نفر رسید

مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: طبق تبصره ۲ ماده ۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی باید موافقت کتبی نامزدهایی که می‌خواهند در فهرست‌های انتخاباتی باشند، به وزارت کشور داده شود.

به گزارش شهروند آنلاین،عبدالله مرادی مدیرکل سیاسی وزارت کشور در گفت‌وگو با تسنیم، درباره شیوه انتشار فهرست‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی و هماهنگی آن با وزارت کشور، بیان کرد: طبق ماده 8 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، بعد از اعلام صلاحیت‌ها امکان طرح فهرست‌های انتخاباتی برای هر حوزه انتخابیه از جمله حوزه‌های یک‌کرسی و چندکرسی وجود دارد.

او افزود: فهرست‌ها باید به وزارت کشور اعلام شود و نکته مهم اینکه طبق تبصره 2 ماده 8 قانون انتخابات مجلس، باید موافقت کتبی نامزدهایی که می‌خواهند در آن فهرست باشند نیز به وزارت کشور داده شود.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور خاطرنشان کرد: خود فهرست نیز باید با امضای بالاترین مقام یک جبهه و یا حزب به وزارت کشور به‌صورت رسمی معرفی شود.

مرادی هم‌چنین اضافه کرد: طبق تبصره 4 ماده 8 قانون انتخابات، احزاب و جبهه‌های استانی باید در سطح استان مربوطه فهرست‌شان را اعلام کنند.

او در پاسخ به این سؤال که “تاکنون چند فهرست به وزارت کشور ارسال شده است؟”، عنوان کرد: فهرست‌ها در حال دریافت است که روز آغاز تبلیغات، رسماً فعال شوند.

به گزارش تسنیم، شب گذشته با تأیید شورای نگهبان تعداد نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به 15 هزار و 220 نفر رسید./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.