تصویب نظام‌نامه تربیتی دانش‌آموزان مدارس سمپاد

وزیر آموزش و پرورش گفت: تصویب نظام‌نامه تربیتی دانش‌آموزان سمپاد در راستای توجه ویژه به تربیت و آموزش در کلاس‌های درس صورت گرفت.

به گزارش شهروند آنلاین از وزارت آموزش و پرورش؛ رضا مرادصحرایی در نشست هیات امنای سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اظهار کرد: ۸۶ درصد از ۳ هزار نفر اول کنکور سراسری تا پیش از مصوبه تاثیر قطعی سوابق تحصیلی از دهک‌های ۹ و ۱۰ جامعه بودند اما امروز با اجرای این مصوبه به عنوان مثال سهم استان سیستان و بلوچستان بیش از ۳ برابر شده است و این نشان از تحقق عدالت آموزشی در اجرای این مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی دارد.

او افزود: ارتقای کیفیت آموزش و تقویت مدارس دولتی ابلاغ رئیس جمهور و انتظار ایشان از وزارت آموزش و پرورش است که به صورت جدی دنبال می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سهم سوابق تحصیلی، تصریح کرد: در کنکور سراسری سال ۱۴۰۳، ۵۰ درصد قطعی از آزمون‌های نهایی پایه دوازدهم در پذیرش دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی موثر خواهد بود.

او در ادامه، افزود: ۱۰ درصد از سهمیه پذیرش دانشگاه فرهنگیان به نخبگان ملی در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، ورزشی و هنری اختصاص یافته است تا شاهد حضور نخبگان در مجموعه دستگاه تعلیم و تربیت کشور باشیم.

او در ادامه با اشاره به تجمیع آزمون‌های ورودی پایه دهم، اظهار داشت: به منظور کاهش نگرانی دانش‌آموزان و اولیاء، آزمون‌های ورود به پایه دهم مدارس سمپاد و نمونه دولتی به صورت تجمیعی برگزار خواهد شد.

او در پایان، گفت: طرح تاسیس مدارس عشایری سمپاد به صورت علمی و دقیق بررسی و برای تحقق عدالت آموزشی پیگیری شود./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.