سخنگوی دولت: مطالبات تولیدکنندگان برق پرداخت می‌شود

علی بهادری جهرمی گفت: به منظور تقویت تولید انرژی برق، منابع مالی و روش‌های تسویه بدهی برای بخشی از شرکت‌هایی که دولت برای پرداخت تأمین برق به آنها بدهی داشت، پیش‌بینی شد و تسویه صورت می‌گیرد.

به گزارش شهروند آنلاین، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز دولت به منظور تقویت تولید انرژی برق، منابع مالی و روش‌های تسویه بدهی برای بخشی از شرکت‌هایی که دولت برای پرداخت تأمین برق به آن‌ها بدهی داشت، پیش‌بینی شد و تسویه صورت می‌گیرد.

بهادری افزود: هم‌چنین درباره راه‌آهن رشت-آستارا که بخشی از مسیر راه تجاری شمال-جنوب بوده، با مصوبه امروز دولت روش تأمین مالی این طرح مشخص شد و به تصویب رسید.

او عنوان کرد: همچنین برای تسهیل تأمین مالی تولید و حمایت از بخش خصوصی و تقویت تامین مالی زنجیره برای هدایت نقدینگی به سمت تولید آیین‌نامه‌ای به تصویب رسید که به دستگاه‌های اجرایی اجازه می‌دهد اوراق گام را به‌عنوان تسویه مطالبات از اشخاص حقیقی و حقوقی بپذیرند که سه ماه فرصت تسویه دارد. این به‌عنوان تسویه بدهی به دستگاه‌های اجرایی این توان‌افزایی در اوراق گام را ایجاد می‌کند که امکان استفاده بیشتر و مناسب‌تری را برای کسانی که این اوراق را در اختیار دارند فراهم می‌کند.

سخنگوی دولت اظهار داشت: دولت در راستای تقویت منابع مالی برای اجرای طرح‌های حفاظت از محیط زیست با اصلاح آیین‌نامه بهینه‌سازی مصرف انرژی مقرر کرد صندوق ملی محیط زیست اجازه یابد برای اجرای طرح‌های محیط زیست مصوب صندوق اجازه استفاده از منابع حساب بهینه‌سازی مصرف انرژی را داشته باشد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.