آغاز ساخت ورزشگاه بزرگ تهران

معاون رئیس جمهور درباره آخرین وضعیت احداث ورزشگاه بزرگ تهران گفت: به زودی ورزشگاه تهران را کلنگ می‌زنیم مقدمات آن فراهم شده است.

به گزارش شهروند آنلاین،محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور در گفت وگو با ایرنا، در پاسخ به این پرسش که دستور رئیس جمهور در خصوص مدیران پروازی به کجا انجامید؟ اظهار کرد: رئیس جمهور چندین مورد در خصوص مدیران غیر بومی شرکت‌های بزرگ دستوراتی داده است.

او ادامه داد: شرکت‌های بزرگی داریم که بخشی از شرکت‌های تابعه آنها در شهرهای دیگر فعالیت دارند اما از تهران اداره می‌شوند و این موضوع اشکالاتی هم در فرایند اجرا و هم نظارت ایجاد می‌کند. رئیس جمهور چند نوبت دستور داده که اگر جوانان و مدیران بومی توانمند در نقاط مختلف باشند مگر در مواقع ضروری، لزومی ندارد از تهران مدیر و هیات مدیره اعزام شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور تصریح کرد: ممکن است تخصص یک فرد ضرورتی ایجاد کند که یک مدیر از تهران برود و فعالیت تخصصی داشته باشد اما در اکثر موارد، کارهایی که در هیات مدیره‌ها انجام می‌شود، به نظر می‌رسد نیروهای انقلابی و مدیران بومی آن استان هم بتوانند این بار را بردارند.

منصوری خاطرنشان کرد: در استان بوشهر یک مورد داشتیم که مردم این استان گلایه می‌کردند که استان‌های بوشهر و خوزستان به این بزرگی با این ظرفیت‌های گسترده نیروهای انسانی، سهم‌شان از مدیریت شرکت‌ها کم است.

مدیران پروازی که نیاز به جایگزینی با نیروهای بومی دارند را شناسایی می‌کنیم

او در مورد شناسایی مدیران پروازی که نیاز به جایگزینی با نیروهای بومی دارند نیز بیان کرد: رئیس جمهور دستور داد تا بررسی شود البته این بدین معنی نیست که از فردا هر چه مدیر غیر بومی است باید برکنار شود بلکه در حال کار کارشناسی و دریافت اطلاعات شرکت‌ها هستیم تا در جایی که ضرورت ندارد و بتوانیم از افراد بومی استفاده کنیم، این کار انجام شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور اضافه کرد: اکنون به محض رسیدن مدیران پروازی به فرودگاه باید به استقبالش بروند و بلیت پرواز برای او خریداری کنند، ضمن اینکه وقتی استقرار ندارند عموما تمرکز ندارند و بر کار سوار نیستند.

منصوری عنوان کرد: به هر حال در حال بررسی این موضوع هستیم که هر تعداد از مدیران پروازی که نیاز به جایگزینی با نیروهای بومی دارند را شناسایی کنیم و نتیجه آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

دولت سیزدهم در خصوص مدیران ضعیف اهل تساهل و تسامح نیست

او درباره سفرهای استانی دولت گفت: سفرهای این دولت هنوز به پایان نرسیده و اواسط آن هستیم در برخی استان‌ها عملکرد عمرانی ۱۰۰ درصد بوده و در برخی استان‌ها عملکرد پایین‌تری داشته‌ایم اما متوسط عملکرد مصوبات سفر بالای ۷۰ درصد است.

معاون اجرایی رئیس جمهور یادآورشد: از افتخارات و اولویت‌های دولت، سفرهای استانی است که گره‌ها را باز می‌کند و نیم دیگر استان‌ها نیز در سال ۱۴۰۳ انجام می‌شود.

منصوری یکی از مهمترین اقدامات سفرهای استانی بررسی عملکرد مدیران دانست و ادامه داد: در این رابطه از نخبگان و کارشناسان و سایر مدیران پرس و جو و عملکرد مدیران را بررسی می‌کنیم، در برخی استان‌ها جابه‌جایی‌های مدیران را اعلام کرده و برخی هم اعلام نکرده‌ایم که به دلیل برخی مصالح تعدادی از مدیران جابه‌جا شده‌اند؛ ممکن است مدیری در آن نقطه کارآیی نداشته باشد و در جای دیگر بهتر کار کند.

او یادآورشد: یکی از مأموریت‌های نهاد ریاست جمهوری نظارت بر استان‌هاست اگر در طول سال هم به نتیجه برسیم که نیاز است نیروی جدید جایگزین شود، مماشات نمی‌کنیم؛ دولت سیزدهم در خصوص مدیران ضعیف اهل تساهل و تسامح نیست.

معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه اولویت تخصیص اعتبارات، مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور است، اظهار داشت: سال گذشته نیز به همین شکل بود اگر پروژه های متعددی داشته باشیم، پس از بررسی های مختلف، مصوبات سفر استانی رئیس جمهور ملاک اولویت بندی بود.

به زودی استادیوم تهران را کلنگ می‌زنیم

منصوری درباره آخرین وضعیت احداث ورزشگاه بزرگ تهران تصریح کرد: به زودی کلنگ ساخت استادیوم تهران به زمین زده می‌شود مقدمات آن فراهم شده، همکاران ما در شرکت ساخت و توسعه اماکن ورزشی روی این پروژه متمرکز شده‌اند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.