اقبال کاربران به «رادار گیم»؛بازی ۱۴ میلیون نفر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بیش از ۱۴ میلیون نفر در حال استفاده از سرویس «رادار گیم» هستند و عموما نیز از این سرویس رضایت دارند.

به گزارش شهروند آنلاین، «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت با بیان اینکه بیش از ۱۴ میلیون نفر در حال استفاده از سرویس «رادار گیم» هستند و عموما نیز از این سرویس رضایت دارند، افزود: در این سامانه هم محتوای بازی‌های پرمخاطب مورد تایید نهادهای فرهنگی را در داخل کشور میزبانی می‌کنیم، هم ابزاری را طراحی کردیم که میزان تاخیر بازی را به مراتب تا ۳۰ درصد کاهش بدهند که تجربه کاربری‌شان بهبود پیدا کند.

او تصریح کرد: این مسیر را برای اقشار مختلف دنبال می‌کنیم. در گذشته نیز سامانه‌های دیگری برای مقابله با تحریم به ویژه ابزارهایی برای سایت‌های مورد نیاز متخصصان کشور راه‌اندازی شد و امید است روز به روز تجربه عمومی کاربران بهتر شود.

محتوای بازی‌های مورد تایید نهادهای فرهنگی را به داخل کشور آوردیم

او با اشاره به اینکه محتوای بازی‌های پرمخاطب و مورد تایید نهادهای فرهنگی را به داخل کشور آورده‌ایم، اظهار داشت: سامانه و ابزارهایی طراحی کرده‌ایم که تاخیر این بازی‌ها را تا حدود ۳۰ درصد کاهش دهیم تا کاربران، تجربه کاربری بهتری داشته باشند .

جرم‌بودن استفاده از فیلترشکن‌ها به وزارت ارتباطات ابلاغ نشده است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اعلام جرم نسبت به استفاده از فیلترشکن‌ها، گفت: این موضوع را از طریق صدا و سیما شنیده‌ام و هنوز به صورت رسمی به ما ابلاغ نشده است.

او با تاکید بر اینکه باید بررسی کنیم که آیا امکان آن وجود دارد یا خیر، افزود: مرجع تصویب این موضوع شورای عالی فضای مجازی است و دبیر شورا این موضوع را تبیین کرده‌اند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه بخش‌هایی از مصوبه به ما باز می‌گردد و تمهیدات لازم برای آن را پیگیری خواهیم کرد، افزود: به عنوان مثال امکان خدمات دولتی باید از طریق سکوهای بومی فراهم شود که بخشی از آن نیز انجام شده است.

زارع پور اذعان داشت: بارها اعلام کرده‌ایم که در جمهوری اسلامی روی تمام پلتفرم‌های خارجی باز است مشروط بر آنکه قوانین و ضوابط ما را رعایت کنند.

به گزارش ایرنا، یکی از اقشاری که به اینترنت با کیفیت و با تاخیر (Ping)پایین نیاز دارند گیمرها هستند.

یک سالی است که وزارت ارتباطات با کمک بخش خصوصی با ارائه خدمتی ویژه برای گیمرها (Radar.game) تلاش کردند هم تجربه کاربری آنها را بهبود بدهند و هم مشکل بازی‌های تحریمی را حل کنند.

به واسطه «رادار گیم»، گیمرها می‌توانند پینگ یا تاخیر اتصال به سرور بازی‌های مختلف را تست کنند تا ببینند کدام اپراتور کیفیت بهتری را برای اتصال در اختیار دارد.

کاربرد دیگر رادارگیم این است که شبکه توزیع محتوا را داخلی کرده با گیمرها بتوانند با سرعت بیشتری این بازی‌ها را دریافت و به روز رسانی کنند تا نمایش دادن بازی‌ها زمان طولانی را از آن‌ها نگیرد.

از زمان راه‌اندازی این خدمت زمان تاخیر بازی‌ها ۵۰ میلی‌ثانیه کاهش یافته و قرار است از این نیز کمتر شود. تا کنون بیش از ۱۰۰ بازی رایانه‌ای داخلی و خارجی در این سرویس در دسترس هستند که هر روز به تعداد آن‌ها افزوده خواهد شد.

کاربران اگر بازی درخواستی داشته باشند می‌توانند آن را در سامانه ثبت کنند تا به لیست اضافه شود. با کمک این سرویس، دسترسی به بازی‌های تحریم شده برای کاربران ایرانی نیازی به استفاده از فیلترشکن نیست.

در سال ۱۴۰۰ بازیکن‌های حرفه‌ای حدود ۴۵۶ میلیارد تومان برای بازی کردن هزینه کردند اما در «رادار گیم» هزینه بازی‌ها رایگان است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.