مماشاتِ سازمان ملل تا کِی؟

نماینده مصر در لاهه:رژیم اسرائیل طی ۷۵ سال گذشته با نقض قوانین بین‌المللی به اشغالگری خود در سرزمین‌های فلسطینی ادامه داده‌است

نماینده تیم حقوقی مصر در دیوان بین‌المللی دادگستری در لاهه با بیان اینکه رژیم اسرائیل طی ۷۵ سال گذشته با نقض قوانین بین‌المللی به اشغالگری خود در سرزمین‌های فلسطینی ادامه داده‌است، خطاب به نمایندگان سازمان ملل گفت: «سازمان ملل تا کی با صهیونیست‌ها مماشات می‌کند؟»

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از شبکه خبری قاهره، «یاسمین موسی» نماینده تیم حقوقی مصر در سومین جلسه رسیدگی به پیامدهای حقوقی اشغالگری رژیم صهیونیستی در دیوان بین‌المللی دادگستری اظهارداشت: رژیم اشغالگر اسرائیل به صورت مستمر مردم فلسطین را از حق تعیین سرنوشت خود محروم کرده است.

او افزود: تقسیم و جداسازی سرزمین‌های فلسطینی و سیاست‌های اعمال شده توسط رژیم اشغالگر اسرائیل بر سرزمین‌های فلسطین، نقض آشکار حقوق بین‌الملل است که اهمیت همجواری جغرافیایی برای هر کشوری را تصریح می‌کند.

یاسمین موسی با تاکید بر اینکه کرانه باختری و غزه، بخشی جدایی‌ناپذیر از سرزمین‌های فلسطین هستند و قدس شرقی نیز تحت اشغال رژیم صهیونیستی قرار دارد، گفت: مصر، جلوگیری مردم فلسطین از حق تعیین سرنوشت خود را که نقض حقوق بشر و قوانین بین‌المللی است، محکوم می‌کند.

او با بیان اینکه رژیم صهیونیستی از طریق ادامه اشغالگری در سرزمین‌های فلسطین قصد دارد از دستیابی مردم فلسطین به حقوق مسلم خود جلوگیری کند، حمله این رژیم به غزه و حملات مستمر به ساکنان آن را در همین راستا ذکر کرد و افزود: ویرانی‌هایی که رژیم اسرائیل در غزه برجا گذاشته است و همچنین محاصره آن به منظور جلوگیری از احقاق حق فلسطینی‌ها انجام می‌شود.

نماینده تیم حقوقی مصر در دیوان بین‌المللی دادگستری اضافه کرد که حملات اسرائیل به ساکنان غزه، نشان دهنده حجم بالای نادیده‌انگاری قوانین بین‌المللی از سوی رژیم است.

نماینده تیم حقوقی مصر در دیوان بین‌المللی دادگستری بیان کرد: فلسطینیان ۷۵ سال است که با مجازات گروهی مواجه هستند و اکنون جنایات علیه آنها باید متوقف شود و این نسل‌کشی پایان یابد.

او با بیان اینکه فلسطینیان از اقدامات نژادپرستانه و تبعض‌آمیز شهرک‌نشینان صهیونیست علیه خود رنج می‌برند، از رژیم صهیونیستی خواست تمامی قوانین و مصوبات نژادپرستانه را که علیه مردم فلسطین در نظر گرفته است، لغو کند.

این نماینده مصر تاکید کرد که اسرائیل به عنوان یک قدرت اشغالگر برای آواره کردن فلسطینیان از سرزمین‌هایشان تلاش می‌کند و در این راستا به بهانه دفاع از خود، قوانین بین‌المللی را نقض کرده است.

او از دادگاه لاهه خواست تا با استناد به دلایل ارائه شده به این نهاد حقوقی سازمان ملل، در نظر مشورتی خود به سازمان ملل، اشغالگری رژیم اسرائیل و نقض قوانین بین المللی توسط این رژیم را تایید کند.

به گزارش ایرنا، جلسات علنی دیوان بین‌المللی دادگستری درباره پیامدهای حقوقی ناشی از سیاست‌ها و اقدامات اشغالگرانه رژیم اسرائیل در سرزمین‌ فلسطین از جمله در بخش شرقی قدس اشغالی از دیروز (دوشنبه) در لاهه آغاز شد.

این جلسات علنی به مدت ۶ روز ( ۷ اسفند) ادامه خواهد داشت.

در طول این جلسات، قرار است افزون بر اتحادیه آفریقا و سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه کشورهای عربی، به درخواست‌های رسیده به دیوان بین‌المللی دادگستری از ۵۲ کشور جهان که در تاریخ دادگاه بی‌سابقه است، رسیدگی شود.

اقدامات رژیم صهیونیستی با هدف تغییر ترکیب جمعیتی و وضعیت شهر اشغالی قدس و همچنین تصویب قوانین و اقدامات تبعیض آمیز رژیم اسرائیل در این خصوص، از جمله مواردی است که مورد رسیدگی قرار می‌گیرد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.