دبیرکل هلال‌احمر:توسعه درآمدهای پایدار از مهم‌ترین وظایف خزانه‌داران محسوب می‌شود

نشست هم‌اندیشی خزانه‌داران و ذیحسابان سازمان‌های تابعه و جمعیت‌ هلال‌احمر استان‌ها، با حضور دبیرکل و خزانه‌دارکل جمعیت هلال‌احمر به مدت ٢ روز در تهران آغاز شد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ یعقوب سلیمانی، دبیرکل جمعیت هلال‌ احمر در آغاز این نشست ضمن قدردانی از همت همکاران حوزه خزانه‌داری و مالی در استان‌ها، گفت: نظارت و کنترل در فعالیت‌های اقتصادی، نقش بسزایی در سلامت و شفافیت هر مجموعه‌ای دارد.

دبیرکل جمعیت هلال‌ احمر در ادامه ضمن اشاره به اینکه پاک دستی یکی از مهترین ویژگی‌های  مدیران حوزه‌های مالی است، بیان کرد: رونق اقتصادی و پاکدستی لازمه توسعه محسوب می‌شود. در منطق قرآن، برای پذیرش مسئولیت در حوزه مالی و خدمت به مردم سه شرط دانش، آگاهی، امانتداری و تعهد لازم است.

سلیمانی در ادامه با اشاره به نقش خزانه‌داران در ایجاد درامدهای پایدار افزود: خزانه‌داران  باید در ایجاد درآمد‌های پایدار در جمعیت استان‌ها، برنامه‌ای مدون تهیه و تنظیم کنند.  پرداختن به منابع مختلف جدید درآمدی از مهم‌ترین وظایف خزانه‌داران محسوب می‌شود.

او با تاکید بر اینکه خزانه‌داران نباید فقط مدیر هزینه باشند و باید به مدیریت صحیح درآمدها هم بپردازند، ادامه داد: در این زمینه شایسته‌سالاری و قانون‌مداری باید حکمفرما شود و با انتخاب شایسته، این افراد متناسب با وضعیت جمعیت هلال‌ احمر درآمد ایجاد کنند .

دبیرکل جمعیت هلال‌ احمر تطبیق کامل هزینه با بودجه مصوب و جلوگیری از انحراف منابع مالی در بودجه ابلاغی را یکی دیگر از وظابف خزانه‌داران برشمرد و گفت: بودجه مصوب باید برابر قانون در محل خودش هزینه شود. چرا که انضباط مالی مهم‌ترین موضوع در تشکیلات جمعیت هلال ‌احمر است.

سلیمانی ضمن اشاره به ضرورت آموزش خزانه‌داران با هدف افزایش دانش شخصی انها، اظهار داشت:  علی‌رغم اینکه  آموزش در نگاه اول، یک بخش هزینه‌ای است، از نگاه من یک سرمایه‌گذاری است و اگر درست عمل شود، آموزش‌ها می‌توانند به تولید محصول و درآمد حاصل شوند و این مهم از ملزومات دستیابی به یک سازمان موفق است.

دبیرکل جمعیت هلال‌ احمر تاکید کرد : پرداخت مطالبات به موقع مردم باید در دستور کار خزانه‌داران باشد و با هم‌افزایی با معاونت پشتیبانی، در سریع‌ترین زمان ممکن مطالبات و تعهدات انجام شود.

سلیمانی یکی از دغدغه‌های اصلی را اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام دانست و در همین رابطه افزود:  اتمام پروژه‌های ناتمام  از اولویت‌ها محسوب می‌شود تا هم منابع اتلاف نشود و هم مردم بتوانند از پروژه‌های تکمیل شده استفاده کنند.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در خاتمه با اشاره به افزایش بودجه این نهاد مردمی طی دو سال گذشته، خاطرنشان کرد: بودجه جمعیت هلال‌احمر در دوسال اخیر، حدود سه برابر شده است که این مهم حاصل پیگیری‌های همه همکاران به ویژه رئیس جمعیت هلال‌احمر و حمایت‌های دولت خدمتگذار و  نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌بوده است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.