نقشه انگلیسی برای دارایی‌های روسی!

سوناک: غرب در مصادره دارایی‌های روسیه جسورتر باشد

ریشی سوناک نخست‌وزیر انگلیس از کشورهای غربی خواست که در مصادره دارایی‌های روسیه جسورانه‌تر عمل کنند.

به گزارش شهروند آنلاین، سوناک در مقاله‌ای در ساندی تایمز که بامداد یکشنبه منتشر شد، نوشت که اوکراین به کمک‌ها، پهپادها، مهمات و تسلیحات دوربرد بیشتر نیاز دارد.

او در این مقاله که به مناسبت دومین سالگرد جنگ اوکراین نوشته شده است، افزود: ما باید در هدف قرار دادن اقتصاد جنگ روسیه جسورتر باشیم. ما همچنین باید در مصادره صدها میلیارد دلار دارایی‌های مسدودشده روسیه جسورتر باشیم.

نخست‌وزیر انگلیس از آمریکا خواست که به حمایت مالی و نظامی از اوکراین ادامه دهد. او نوشت: ما هرگز نباید کاری را که آمریکا برای امنیت یورو-آتلانتیک و اوکراین انجام داده است، کم ارزش جلوه دهیم.از آنها می‌خواهیم که به حمایت خود ادامه دهند. مطمئن هستم که آنها این حمایت را ادامه خواهند داد.

این در حالی است که وزارت دفاع انگلیس شنبه اعلام کرد که ۳۱۱ میلیون دلار دیگر به تامین مهمات برای توپخانه اوکراین کمک می‌کند.

دومینیک جانسون وزیر سرمایه‌گذاری انگلیس ماه گذشته درباره مصادره دارایی‌های مسدودشده با والی آدیمو معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت‌وگو کرد. اما او تاکید کرد که مصادره این دارایی‌ها باید مطابق قوانین بین‌المللی انجام شود.

اتحادیه اروپا، آمریکا، ژاپن و کانادا حدود ۳۰۰ میلیارد دلار از دارایی‌های بانک مرکزی روسیه را مسدود کرده‌اند.

کشورهای عضو گروه هفت در حال بررسی راه‌های مصادره این دارایی‌ها و پرداخت آن به اوکراین به عنوان غرامت جنگ است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.