سامانه فکتورینگ به زودی عملیاتی می‌شود

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه سامانه فکتورینگ با ابلاغ مصوبه شورای پول و اعتبار به زودی عملیاتی خواهد شد، گفت: کشورهای مستقل با وجود برخی فشارهای از جانب کشورهای دیگر،همکاری خود را با ما ادامه خواهند داد.

به گزارش شهروند آنلاین، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در جمع خبرنگاران در خصوص رونمایی از سند مدیریت ریسک و مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم گفت: از سال 96 مقرر بود که دولت گذشته در حوزه سند ملی مبارزه با پولشویی اقداماتی را انجام دهد اما اقدامات محدودی انجام شد. در این مدت جلسات متعددی برای تدوین برنامه عملیاتی اقدام هر دستگاه در چارچوب سند ملی مدیریت ریسک برگزار شد. این سند در بهمن ماه آماده و نسخه اصلی در اختیار روسای قوا قرار گرفت. از این پس هر سه ماه اقدامات هر دستگاه در چارچوب این سند مورد بررسی قرار می‌گیرد تا فعالیت‌های مخل در حوزه قاچاق، دارایی‌ها مانند ارز و مستقلات به حداقل برسد.

اجرایی شدن سامانه فکتورینگ در آینده نزدیک

وزیر اقتصاد در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت سامانه فکتورینگ گفت: موضوع مربوط به فکتورینگ به چند مقدمه نیاز داشت که این مقدمات فراهم شده است. مصوبه شورای پول و اعتبار نیز نیاز بود که دوبار در این باره بحث و نهایی شد. با توجه به ابلاغ رسمی امیدوار هستیم در روزهای آینده ظرفیت سامانه فکتورینگ اجرایی شود که به تامین مالی قراردادهای رسمی و معتبر کمک می‌کند.

تداوم همکاری کشورهای مستقل با ایران با وجود فشارها

خاندوزی در خصوص برخی اظهارنظرهای کشورهای اروپایی پس از نشست مشترک اقتصادی ایران و مجارستان گفت: همانطور که در عمل دیدید، اولویت دولت همکاری با کشورهای همسایه و همسو و مستقل است که این سیاست مورد استقبال قرار گرفته است. از بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز به جهت مراودات اقتصادی و مصوبات مورد نیاز اقتصادی دو کشور، سه کمیسیون مشترک با مجارستان برگزار شد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.