بازگشت قیمت بلیت هواپیما به نرخ قبل از آبان

اگر بناست افزایش قیمتی صورت گیرد، باید در جلسات کارشناسی و در شورای‌عالی هوانوردی باشد

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که سازمان هواپیمایی کشوری مکلف شد تا قیمت‌های بلیت هواپیما را به نرخ قبل از آبان‌ماه بازگرداند

شهروند آنلاین: مجتبی یوسفی در تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی افزایش قیمت بلیت هواپیما بیان کرد: «با توجه به افزایش غیرقانونی قیمت بلیت پرواز‌های داخلی امروز کمیسیون عمران چهارمین نشست خود را برگزار کرد.» جلسه امروز با حضور متولیان امر از سازمان هواپیمایی کشوری، نمایندگان ایرلاین‌ها و نمایندگان دفاتر گردشگری تشکیل شد و بحث‌های کارشناسی در این زمینه صورت گرفت.

این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه اظهار کرد: «مشخص شد که افزایش قیمت بلیت ایرلاین‌ها هیچ مجوزی ندارد و سازمان هواپیمایی کشوری مکلف شد تا با صدور حکمی قیمت‌ها را به قبل از آبان‌ماه بازگرداند.»

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: «اگر بناست افزایش قیمتی صورت بگیرد، باید در شورای‌عالی هوانوردی با حضور وزیر راه‌وشهرسازی و نمایندگان عضو نرخ‌گذاری جدید صورت گیرد. این بهانه قابل قبول نیست که به دلیل افزایش نرخ ارز یا مصوبه ستاد کرونا مبنی بر استفاده حداکثر ۶۰درصد از ظرفیت پرواز‌ها قیمت بلیت هواپیما افزایش یابد.»

یوسفی در پایان تأکید کرد: «سازمان هواپیمای کشوری نیز قبلا اعلام کرده بود که افزایش قیمت بلیت هواپیما غیرقانونی است. در جلسه امروز نیز مصوب شد تا قیمت‌ها به نرخ قبل از آبان بازگردد و اگر بناست افزایش قیمتی صورت گیرد، باید در جلسات کارشناسی و در شورای‌عالی هوانوردی باشد. کمیسیون عمران با جدیت این موضوع را دنبال خواهد کرد.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.