کنعانی: دولت آلمان صداقتش را ثابت کند

سخنگوی وزارت خارجه از آلمان خواست برای اثبات ادعایش در صیانت از حقوق بشر، هیات حقیقت‌یاب تشکیل دهد تا نسل‌کُشی‌ها در غزه بررسی شود.

به گزارش شهروند آنلاین؛ آنالنا بائربوک وزیر امور خارجه آلمان در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو با ادعای نقض حقوق بشر در ایران، تمدید مأموریت هیات حقیقت‌یاب سازمان ملل را در این باره خواستار شد.

ناصر کنعانی، اتهام‌زنی این مقام آلمانی علیه کشورمان را تلاشی بی‌حاصل برای سرپوش گذاشتن بر حمایت برلین از اشغالگری و بی‌تفاوتی در قبال نقض فاحش حقوق بشر و حقوق بشردوستانه در فلسطین دانست.

او گفت: طنز تلخی است که برخی دولت‌های غربی با سابقه حمایت همه‌جانبه از ناقضان حقوق بشر و نقش مستقیم در تأمین و تجهیز رژیم صدام به سلاح شیمیایی در جنگ تحمیلی علیه ایران و نیز حمایت بی پروا از نسل‌کُشی رژیم صهیونیستی در غزه، داعیه دفاع از حقوق بشر دارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: مقام‌های آلمان به بهانه حمایت از حقوق بشر و البته با سیاسی کردن آن، به دخالت در امور داخلی دیگر کشور‌ها می‌پردازند و همزمان، با تشدید فعالیت کارخانه‌های اسلحه‌سازی، اقتصاد کشورشان را رونق می‌دهند.

کنعانی خطاب به دولتمردان آلمان تصریح کرد: بیش از این با توصیه‌های به ظاهر انسانی و البته خلاف واقع، واژه‌های اصیل و ارزشمند حقوق بشر را وارد بازی‌های سیاسی نکنند.

او خاطرنشان کرد: شرایط فاجعه بار غزه و کرانه باختری و وضع نگران کننده ساکنان و آوارگان فلسطینی در منطقه رفح، طبل رسوایی مدعیان حقوق بشر و گواه روشنی بر شکست آنان است.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی اظهار داشت: اگر آلمان و هم‌پیمانانش به راستی درپی صیانت از حقوق بشر هستند، برای بررسی کشتار بی‌رحمانه بیش از ۳۰ هزار شهروند بی‌دفاع در غزه که بیش از هفتاد درصدشان زن و کودک هستند، با تشکیل هیات حقیقت‌یاب ویژه، صداقت ادعای‌شان را به جهانیان نشان دهند./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.