روز تصمیم‌گیری

اژه‌ای: مردم برای "حل مشکلات" پای صندوق‌های رای تصمیم‌گیری می‌کنند

رئیس قوه قضائیه گفت: اگر فردی به بهبود مسائل اقتصادی، فرهنگی و سیاسی توجه دارد می‌تواند پای صندوق‌های رای برای حل کردن این مسائل تصمیم‌گیری کند.

به گزارش شهروند آنلاین، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای؛ رئیس قوه قضائیه در حاشیه فرایند رای‌گیری در مسجد لویزان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هر فردی از این کشور ایران اسلامی به فکر کشور باشد و به بهبود امور با دیدگاه دینی، اسلامی، ملی و نگاه پیشرفت به توسعه نگاه کند و به رفع مسائل اقتصادی، فرهنگی و سیاسی توجه داشته باشد، می‌تواند امروز با شرکت کردند در رای‌گیری و حاضر شدن پای صندوق‌های رای این مشکلات را رفع کند.

او افزود: رای مردم از آن لحاظ مهم است که جامعه می‌توانند فردی را انتخاب کنند که شایستگی دارد 4 سال برای قانونگذاری کشور تصمیم‌گیری کند و همچنین بر قانونی که تصویب می‌کند از لحاظ اجرا نظارت کند.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: افرادی که امروز توسط مردم انتخاب می‌شوند برای تعیین کابینه دولت هم تصمیم‌گیری می‌کنند؛ پس انتخاب فرد اصلح می‌تواند دو قوه را اداره کند.

اژه ای تصریح کرد: حضور در پای صندوق رای موجب ناراحتی دشمن و شیطان و خوشحالی دوستان ایران اسلامی است.

رئیس عدلیه تصریح کرد: در آموزه‌های قرانی انسان دارای هدف نسبت به سرنوشت خود بی‌تفاوت نیست و در میدان حاضر می‌شود, همه مردم هنگامی که پای صندوق‌های رای می آیند در وهله اول اعلام کنند که نسبت به آینده کشور و سرنوشت کشور بی‌تفاوت نیستیم.

اژه‌ای بیان کرد: مردم انتظار دارند در جهت پیشرفت کشور اعم از مسائل سیاسی، اقتصادی و فرهنگی افرادی که انتخاب می‌کنند گام‌های موثری بردارند.

او با بیان اینکه نظارت بر سلامت انتخابات در همه دستگاه‌ها انجام می‌شود، گفت: در همه دوره‌ها، وزارت کشور و قوه قضائیه برای آرامش مردم در راستای سلامت انتخابات تلاش کرده‌اند و امسال همچنین است.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: در قوه قضائیه هم ستاد پیشگیری از وقوع جرم تشکیل شده است و تا روز گذشته این ستاد فعالیت می‌کرد تا انتخابات در صحت و سلامت برگزار شود و تا پایان فرآیند رای‌گیری و شمارش آرا تمامی قضات مربوطه کشیک هستند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.