آماده‌باش دریایی برای سفرهای نوروزی

۱۲ هزار و ۷۰۰ فروند انواع شناور در این طرح به مسافران خدمات ارایه می‌دهند

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ۱۲ هزار و ۶۰۰ قایق گردشگری، ۵۰ فروند شناور مسافری و ۴۸ فروند لندینگ کرافت در بنادر شمالی و جنوبی برای ارائه خدمات به مسافران در آمادگی کامل قرار دارد.

به گزارش شهروند آنلاین از وزارت راه و شهرسازی، «اله‌مراد عفیفی‌پور»‌ با اشاره به تمهیدات سازمان بنادر و دریانوردی برای طرح سفرهای نورزی ۱۴۰۳ اظهار داشت: در مدت اجرای طرح سفرهای نوروزی پیش رو حد فاصل ۲۴ اسفند لغایت ۱۷ فروردین، بیش از ۱۲ هزار و ۶۰۰ قایق گردشگری، ۵۰ فروند شناور مسافری و ۴۸ فروند لندینگ کرافت در بنادر شمالی و جنوبی برای ارائه خدمات به مسافران در آمادگی کامل قرار دارند.

او افزود: در ۱۱ ماهه گذشته شاهد رشد ۱۷ درصدی جابه‌جایی مسافر از بنادر نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم و برای سفرهای نوزوی پیش رو، رشد پنج درصدی پیش‌بینی شده است.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی یادآور شد: در طرح سفرهای نوروزی ۱۴۰۲ (از ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین) نزدیک ‌به ۶.۵ میلیون سفر و گردشگری دریایی انجام شد که شامل سه میلیون و ۵۱۴ هزار و ۲۵۲ نفر و تعداد گردشگری دریایی انجام شده برابر ۲ میلیون و ۹۳۹ هزار و ۷۰۰ نفر بود.

عفیفی‌پور با اشاره به نرخ‌گذاری بلیت قایق‌های گردشگری، خاطرنشان‌کرد: نرخ‌گذاری در حوزه اختیارات سازمان بنادر و دریانوردی نیست، بلکه استانداری‌ها و فرمانداری‌ها نرخ را تعیین و مدیران کل بنادر استان ها برای ارائه نکات فنی در جلسات نرخ‌گذاری شرکت می‌کنند.

او ادامه ‌داد: برای سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ با همکاری سازمان‌های میراث فرهنگی و کمیته امداد امام خمینی، در ترمینال‌های بنادر شمالی و جنوبی غرفه‌هایی با ماهیت ارائه خدمات فرهنگی و گردشگری ایجاد می‌شوند.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه بیان‌ داشت: حجم عمده سفرهای دریایی در استان هرمزگان و بیشتر به جزایر قشم، هرمز، لارک، هنگام و بعد جزیره کیش از بندر چارک و بندر آفتاب است.

عفیفی‌پور با بیان اینکه سه اولویت شناورها، ترمینال‌های مسافری و مسیرهای تردد پیگیری شدند و در آمادگی کامل قرار دارند، گفت: در طول اجرای طرح سفرهای نوروزی ۱۴۰۳، افزون بر یک‌هزار و ۸۰۰ نیروی کار به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند و برای انجام عملیات نجات و پشتیبانی نیز ۱۸۰ فروند شناور تحت مالکیت سازمان بنادر و دریانوری، اتحادیه تعاونی قایق‌داران، اتحادیه‌های مسافری و گردشگری، همچنین نیروهای انتظامی و نظامی برای مواقع اضطرار پیش‌بینی شده است.

او به تدوین طرح خدمات سفرهای دریایی در بنادر ذیل ستاد سفرهای نوروزی اشاره کرد و گفت: چگونگی ارتباطات و خدمات مورد نیاز سازمان بنادر و دریانوردی از دستگاه های عضو ستاد سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ از جمله هلال احمر، هواشناسی، شهرداری ها و غیره در این طرح مشخص شده است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.