چرا در شمال شرق کشور گاز قطع نشد؟

مدیرعامل پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد گفت: ذخیره‌سازی گاز در میدان گازی خانگیران در یک سال گذشته ۳۸۴ میلیون مترمکعب افزایش پیدا کرد که باعث پایداری گاز در شمال شرق کشور شد.

به گزارش شهروند آنلاین،یحیی فیضی مدیرعامل پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد گفت: امسال به ذخیره‌سازی مناسبی از گاز دست پیدا کردیم؛ به طوری که در سال ۱۴۰۱، یک میلیارد و ۸۲۰ میلیون مترمکعب گاز ذخیره کرده بودیم و امسال توانستیم به رقم دو میلیارد و ۲۰۴ میلیون مترمکعب دست پیدا کنیم.

او افزود: این مساله یک نصاب جدید در ذخیره‌سازی گاز در ۱۰ سال گذشته محسوب می‌شود و توانست کمک زیادی به پایداری شبکه گاز شمال شرق کشور داشته باشد.

فیضی در ادامه با تأکید بر این که در کنار افزایش ذخیره‌سازی گاز، لازم است که هموطنان گاز را به صورت بهینه مصرف کنند، گفت:افزایش تولید از میدان گازی خانگیران در شرکت بهره‌برداری نفت‌وگاز شرق نیز با افزوده شدن چاه‌های جدید رخ داد که به تأمین پایدار گاز ورودی به پالایشگاه شهید هاشمی‌نژاد کمک زیادی کرد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران ششم بهمن امسال گفته بود: ظرفیت برداشت روزانهاز میدان گازی خانگیران ۶ میلیون مترمکعب افزایش پیدا کرده است.

به گفته خجسته‌مهر، این افزایش تولید با هدف کاهش وابستگی شمال شرق کشور به تأمین گاز از میدان گازی پارس جنوبی انجام شده است؛ زیرا، به علت فاصله طولانی پارس جنوبی تا شمال شرق کشور، ممکن بود در زمان اوج مصرف، این مناطق دچار اُفت فشار گاز شوند./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.