قیمت بازدید از برج میلاد

نرخ پیشنهادی رئیس شورای اسلامی شهر تهران برای خدمات مجموعه برج میلاد در نشست شورای شهر به تصویب رسید.

به گزارش شهروند آنلاین، مهدی چمران در دویست و نوزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی لایحه اصلاحیه مصوبه بهای خدمات استفاده از مراکز فرهنگی، رفاهی، تفریحی، ورزشی زیرنظر برج میلاد، نرخ بهای خدمات مجموعه‌ها را پیشنهاد کرد که با حداکثر آراء موافق به تصویب رسید.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در نشست شورا گفت:  بلیت بازدید از سکوی دید باز ۱۰۰ هزار تومان، برای سه طبقه ۱۸۰ هزار تومان و برای سکو، گنبد آسمان، موزه مشاهیر و موزه شهرداری ۳۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شود.

چمران با بیان اینکه بازدید از برج‌های سایر کشور‌ها بسیار بالاتر از این رقم است، گفت: پیشنهاد ما این است که رقم برای سه طبقه رقم مشخصی باشد و تفکیک نشود.

درادامه، نرگس معدنی پور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه نرخ بهای خدمات مجموعه‌ها مشخص شده است، اظهار کرد: بلیت بازدیدکنندگان داخلی از سکوی دید باز در سال قبل ۸۰ هزار تومان بود و پیشنهاد شهرداری و کمیسیون ۱۱۰ هزار تومان است.

او با بیان اینکه برای بلیت بازدیدکنندگان داخلی از سه طبقه سکو، موزه شهرداری و موزه مشاهیر، شهرداری تهران پیشنهاد جداگانه‌ای به مبلغ ۱۹۵ هزار تومان ارائه داده و برای گنبد آسمان نیز ۱۹۵ هزار تومان پیشنهاد شده و رقم پیشنهادی کمیسیون ۱۸۰ هزار تومان است، تصریح کرد: در سال قبل بلیط بازدید کل طبقات به مبلغ ۱۲۰ هزار تومان بوده است.

معدنی پور همچنین تصریح کرد: در سال قبل بلیت بازدید از سکوی دید باز برای بازدیدکنندگان خارجی ۱۵ دلار و سال آینده نیز همین رقم پیش‌بینی شده و کمیسیون ۲۰ دلار پیشنهاد داده است. برای بازدید از سه طبقه سکو، موزه مشاهیر و موزه شهرداری نیز ۲۵ دلار پیشنهاد شده و رقم مورد نظر ما ۳۰ دلار است. همچنین بلیت بازدیدکنندگان خارجی از گنبد آسمان ۲۵ دلار از سوی شهرداری و ۳۰ دلار از سوی کمیسیون پیشنهاد شده است.

مهدی اقراریان، رئیس کمیته حقوقی شورا با بیان اینکه برای بازدید از کل طبقات افراد باید ۳۶۰ هزار تومان بپردازند که این مبلغ برای خانواده‌های پنج نفره رقم بالایی است، خاطرنشان کرد: این عدد حتی برای گردشگر خارجی نیز رقم بالایی است. اگر بتوان مدیریتی برای ارائه تخفیف انجام داد میزان بازدید افزایش می‌یابد.

ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا نیز با تأکید بر اینکه ۳۵ درصد افزایش قیمت در بلیت بازدید از سکوی دید باز پیشنهاد شده است، تصریح کرد: نباید بلیت بازدید از بخش‌های مختلف تفکیک شود. در این صورت قیمت بلیت ۳۶۰ هزار تومان خواهد بود که افزایش قابل توجهی است. افزایش قیمت از ۱۲۰ به ۱۹۵ هزار تومان بالاست و پیشنهاد ما در مجموع ۲۵ درصد افزایش است.

همچنین حبیب کاشانی خزانه دار شورا تصریح کرد: نباید بهای بلیت را به اندازه‌ای تعیین کنیم که افراد نتوانند از برج بازدید کنند. باید منصفانه نگاه کنیم؛ چراکه مردم جنوب شهر نیز شاید بخواهند یک بار از برج میلاد بازدید کنند و هزینه بازدید برای آنها سنگین خواهد بود.

سید احمد علوی رئیس کمیته گردشگری شورا نیز با بیان اینکه پیشنهاد شهرداری تهران برای بازدید از برج ۱۹۵ هزار تومان است و ما سعی کردیم اعداد منطقی‌تر شود، اظهار کرد: دسترس‌پذیری برای بازدید از برج میلاد برای همه در جداول تخفیف دیده شده است./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.