صرفه‌جویی ۸ میلیارددلاری با استفاده از انرژی برق‌آبی

معاون بهره‌برداری شرکت آب و نیرو گفت: انرژی تولید شده توسط نیروگاه‌های برق‌آبی در شرکت آب و نیرو، تا پایان بهمن‌ماه بالغ بر ۸ میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی به همراه داشته است.

به گزارش شهروند آنلاین از وزارت نیرو،«وحید ایزدی» افزود: نیروگاه‌های برق‌آبی که با استفاده از انرژی ناشی از پتانسیل آب ذخیره شده در پشت سدها، انرژی پاک و تجدیدپذیر تولید می‌کنند، سهم ۱۵ درصدی از ظرفیت کل برق کشور را در اختیار دارند.

او ادامه داد: در این میان نیروگاه‌های برق‌آبی احداث شده توسط شرکت آب و نیرو از ابتدای بهره‌برداری تاکنون با تولید انرژی ۲۰۵ میلیون مگاوات ساعت، ضمن کمک به حفظ پایداری شبکه برق کشور، به دلیل عدم مصرف سوخت‌های فسیلی در تولید انرژی و همچنین عدم انتشار گازهای گلخانه‌ای و جلوگیری از گرم‌شدن زمین، بالغ بر ۸ میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی در چرخه اقتصادی کشور به همراه داشته است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با این میزان منابع ارزی امکان احداث نیروگاه برق‌آبی با ظرفیت ده‌هزار مگاوات در کشور وجود دارد.

ایزدی گفت: شرکت آب و نیرو به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت کارفرمایی در حوزه احداث سد و نیروگاه برق‌آبی، ضمن دارابودن سهم ۷۵ درصدی ایجاد ظرفیت برق‌آبی در کشور، با وجود محدودیت تأمین منابع مالی و شرایط تحریمی کشور از همه ظرفیت‌های قانونی در جهت احداث و توسعه نیروگاه‌های برق‌آبی استفاده می‌کند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.