اعلام جزئیات اجرای طرح «سلامت نوروزی»

رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح سلامت نوروزی از 24 اسفند تا 18 فروردین 1403 اجرا می‌شود.

به گزارش شهروند آنلاین، حسن واعظی، در خصوص طرح سلامت نوروزی گفت: طرح سلامت نوروزی سال 1403 نیز از ساعت 8 صبح روز پنجشنبه 24 اسفند 1402 شروع و در ساعت 8 صبح روز شنبه 18 فروردین 1403 به پایان می‌رسد.

او افزود: ستاد طرح سلامت نوروزی دانشگاه با مدیریت رئیس دانشگاه و با حضور معاونان بهداشت، درمان، توسعه و غذا و دارو جهت پایش و نظارت بر کیفیت ارایه خدمات مراکز درمانی و بیمارستان‌های کشور و ارائه خدمت موثر و به هنگام تشکیل خواهد شد.

واعظی گفت: همچنین تیم‌های ویژه ارزیابی طرح سلامت نوروزی در ستاد دانشگاه‌ها تشکیل شده و بازدیدهای میدانی و روزانه از مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان‌های انجام می‌شود.

او گفت: براساس دستورالعمل ابلاغی معاونت درمان هرگونه تعطیلی بخش‌های بستری در تعطیلات نوروزی، ممنوع است.

رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت ادامه داد: متخصصان طب اورژانس، بیهوشی و سایر متخصصان مقیم، در بیمارستان‌های عمومی دانشگاهی، مطابق برنامه شیفت کاری باید در مرکز باید حضور یابند. همچنین حضور و یا دسترسی سریع به متخصصان سایر رشته ها تخصصی از جمله داخلی، زنان، اطفال و جراحی عمومی مورد تاکید است.

او گفت: بخش اورژانس و تمامی بخش‌های ویژه و دیالیز در همه بیمارستان‌ها باید با تمامی ظرفیت به مراجعه کنندگان خدمات لازم را ارائه دهند. پذیرش و پاسخگویی بیماران با سکته حاد قلبی و مغزی مطابق دستورالعمل کد 247 و 724 در تمام بیمارستان‌های مجری برنامه باید صورت پذیرد.

رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت ادامه داد: دسترسی به خدمات با کیفیت و به هنگام در انجام آزمایش‌های اورژانس در همه آزمایشگاه‌های بیمارستانی و بخش‌های تصویربرداری همه بیمارستان‌های دانشگاهی به صورت شبانه‌روزی انجام و امکان ارائه این خدمات با هماهنگی و اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌های محلی هر دانشگاه‌ها به هموطنان صورت می‌پذیرد.

او در خصوص نوبت‌دهی و ارجاع الکترونیک گفت: در راستای تکریم بیماران و مراجعان درمانگاه‌های تخصصی در خصوص نحوه وقت‌دهی و پذیرش، همچنین کاهش هزینه‌های مربوط به ترددهای غیر ضروری بیماران به بیمارستانها و مراکز درمانی و مدیریت ویزیت مراجعه‌کنندگان، طی اقدام مشترک با حوزه مدیریت اطلاعات و فناوری وزارت بهداشت، ضرورت نوبت‌دهی الکترونیکی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و تجهیز بیمارستان‌ها به نرم افزار نوبت‌دهی الکترونیکی، مورد تاکید است.

واعظی افزود: بر اساس آخرین گزارش تبادل داده در سرویس نوبت‌دهی از مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت (مافا)، 575 بیمارستان وابسته به وزارت بهداشت و 38 کلینیک ویژه مستقل در 64 دانشگاه و دانشکده در حال تبادل داده هستند./فارس

پایان پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.