تعیین تکلیف کرسی‌های باقی‌مانده

تشریح روند دور دوم انتخابات تهران از زبان سخنگوی ستاد انتخابات

سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور گفت: مثلا زمانی که در شهر تهران ۱۰ نفر فقط توانسته اند بیست درصد را کسب کنند، دو برابر تعداد باقی مانده کرسی ما معرفی می کنیم و این افراد با یک دیگر به رقابت می‌پردازند. به عنوان مثال اگر بیست نفر در تهران بیست درصد آرا را کسب نکرده باشند باید با بیست نفر پشت سرشان یعنی چهل نفر با هم به رقابت بپردازند.

به گزارش شهروند آنلاین،محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور در گفت و گو با فارس با اشاره به نحوه محاسبه آرای نمایندگان منتخب و شرایط رفتن به دور دوم انتخابات خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در حوزه‌ای که ۳۰ کرسی دارد باید از کل آرای صحیح ماخوذه محاسبه کنیم و به ترتیب افراد را مشخص کنیم.

او افزود: هر کسی که بتواند بیست درصد آرا را به دست آورد به ترتیب آرایش در رتبه‌های مختلف قرار می‌گیرد.

اسلامی تصریح کرد: یک موقع است که مثلا پنج نفر به بیست درصد می‌رسند از ۳۰ کرسی نمایندگی یا یک موقع است مثلا ده نفر می‌رسند در این صورت همین افرادی که بیست درصد را کسب کرده‌اند به ترتیب آرای‌شان منتخب می‌شوند.

او در ادامه گفت: افراد باقی مانده و کرسی‌های باقی مانده برای رفتن به دور دوم هم این گونه است که مثلا زمانی که در شهر تهران ۱۰ نفر فقط توانسته‌اند بیست درصد را کسب کنند، دو برابر تعداد باقی مانده کرسی ما معرفی می‌کنیم و این افراد با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. به عنوان مثال اگر بیست نفر در تهران بیست درصد آرا را کسب نکرده باشند باید با بیست نفر پشت سرشان یعنی چهل نفر با هم به رقابت بپردازند./

پایان پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.