بازگشت به برجام در 100 روز نخست

جزئیات برنامه رئیس‌جمهوری جدید آمریکا درباره ایران

مشاور سابق جو بایدن مدعی شد که بایدن قصد دارد در مدت زمان کوتاهی به توافق هسته‌ای بازگردد اما به دنبال تغییراتی در برخی بندها مانند زمان انقضای برجام نیز است.

به گزارش شهروند آنلاین، یک مشاور ارشد سابق جو بایدن در مصاحبه با یک شبکه صهیونیستی مدعی شد که بازگشت به برجام در اولویت دستور رئیس‌جمهوری بعدی آمریکا خواهد بود و بایدن قصد دارد بلافاصله بعد از در اختیار گرفتن قدرت آن را در زمان کوتاهی پیش ببرد.

براساس گزارش تایمز اسرائیل، آموس هاچسن در مصاحبه با کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی افزود: «من معتقدم که در ماه‌های اول ریاست‌جمهوری بایدن شاهد پیوستن کامل آمریکا به برنامه جامع اقدام مشترک خواهیم بود که به معنی تعلیق برخی از تحریم‌های مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران خواهد بود که طی سه سال گذشته اعمال شده است.»

هاچسن که در دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا مسئول تحریم‌های مربوط به بخش انرژی ایران در وزارت خارجه آمریکا بود، اضافه کرد که بایدن همچنین به دنبال برخی تغییرات در برجام مانند تاریخ انقضای آن است.

در همین زمینه دن کِرتزِر، سفیر سابق آمریکا در فلسطین اشغالی گفته، بایدن پیش از اقدام درباره توافق هسته‌ای با ایران، با تل‌آویو مشورت خواهد کرد.

پیش از این هم جیک سالیوان، عضو ارشد ستاد بایدن، در ماه آگوست گفته بود که بازگشت به برجام جزو اولویت های دولت بایدن در ۱۰۰ روز نخست است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.