شبیه‌سازی یک جنگ نابرابر

تمرین یمنی‌ها برای مقابله با تجاوز زمینی آمریکا و انگلیس

نیروهای مسلح یمن امروز (جمعه) با برگزاری رزمایشی، حمله زمینی احتمالی آمریکا و انگلیس به این کشور و مقابله با این تجاوز را شبیه‌سازی کردند.

به گزارش شهروند آنلاین از شبکه روسیا الیوم، در این رزمایش که تحت عنوان «الیوم الموعود» برگزار شد، نحوه مقابله با عملیات هلی‌برن آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها برای مستقر کردن نیرو در یمن و همکاری مزدوران داخلی با آنها برای انجام حملات شبیه‌سازی شد.

این رزمایش بر اساس سناریوی درگیری‌های پیچیده در مناطق مختلف و با شرکت یک هزار رزمنده و یگان‌های مهندسی، ضد تانک، تک تیرانداز، توپخانه و انواع خودروها انجام شد.

بر اساس این سناریو، نیروهای آمریکایی و انگلیسی به سمت مناطق حساس پیشروی کردند و در ابتدا گروه‌هایی از شهروندان مسلح یمنی قبل از رسیدن ارتش یمن با نیروهای دشمن درگیر شدند و آنها را متحمل خسارات جانی و مادی زیادی کرده و تعدادی از آنها را به اسارت گرفتند.

«محمدعلی الحوثی» یکی از اعضای شورای عالی سیاسی یمن در جریان برگزاری این رزمایش گفت: ما نمی‌توانیم با گل از دشمن آمریکایی و انگلیسی استقبال کنیم، بلکه با کشتن‌ آنها به استقبالشان می‌رویم.

او خطاب به آمریکایی‌ها افزود: باید بدانید که کوه‌ها، دره‌ها، دشت‌ها و هیچ جای یمن را نمی‌توان اشغال کرد و ما به آمریکایی‌ها و مزدورانشان می‌گوییم اگر چنین اتفاقی رخ دهد، چیزی جز مجازات، شکست و ضرر مستقیم عایدتان نخواهد شد.

به گزارش ایرنا، ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی صهیونیستی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است.

آمریکا و انگلیس بامداد ۲۱ دی ماه در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد، حمله به مواضع انصارالله یمن را آغاز کردند. درپی این اقدام کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی نیز به هدف مشروعی برای نیروهای مسلح یمن تبدیل شدند.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم صهیونیستی حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.