حباب سکه چقدر شد؟

کارشناس بازار طلا از افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حباب قیمتی سکه در هفته اخیر خبر داد و گفت: حباب قیمتی هر قطعه سکه طرح جدید به ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

به گزارش شهروند آنلاین، محمد کشتی آرای درباره تحولات بازار طلا در هفته‌ای که گذشت، اظهار کرد: در ابتدای هفته جاری (روزهای شنبه و یکشنبه) شاهد روند افزایشی قیمت انس جهانی طلا بودیم و از طرفی هم قیمت ارز به یکباره افزایش پیدا کرد.

او افزود: در هفته‌ای که گذشت قیمت سکه برای اولین بار به 37 میلیون و 500 هزار تومان رسید، اما از روز دوشنبه به بعد با روند نزولی همراه شد، زیرا سیر صعودی قیمت ارز و قیمت جهانی طلا متوقف و تاحدودی قیمت‌ها تعدیل شد.

افت 8 دلاری قیمت جهانی طلا

این کارشناس بازار طلا گفت: اواخر هفته یعنی از روز سه‌شنبه به بعد به دلیل افزایش تقاضا برای شب عید و ایام نوروز، شاهد افزایش تقاضا در مبادلات نیم و ربع سکه و سکه‌های یک گرمی بودیم که سبب افزایش حباب قیمتی این سکه‌ها شد.

کشتی آرای تصریح کرد: قیمت هر انس طلا در بازارهای جهانی روز گذشته به 2 هزارو 169 دلار رسید که به نسبت اول هفته 8 دلار کاهش داشته است.

کاهش 600 هزار تومانی قیمت سکه طرح قدیم

او بیان کرد: قیمت سکه طرح قدیم با 200 هزار تومان کاهش در آخرین روز معاملاتی هفته (روز گذشته) به 35 میلیون تومان، قیمت سکه طرح جدید با 600 هزار تومان کاهش هفتگی به 36 میلیون و 900 هزار تومان همراه شد.

کشتی آرای اضافه کرد: قیمت نیم سکه با بیشترین افزایش (1.3 میلیون تومان) به 22 میلیون و 200 هزار تومان، ربع سکه با 150 هزار تومان افزایش هفتگی به 13 میلیون و 750 هزار تومان و سکه های یک گرمی بدون تغییر چندانی به 6 میلیون و 800 هزار تومان رسید.

کارشناس بازار طلا گفت: قیمت هر مثقال طلای آب شده به طور متوسط با 315 هزار تومان کاهش هفتگی در آخرین معاملات روز پنجشنبه 13 میلیون و 450 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار با 72 هزار تومان کاهش هفتگی در آخرین معاملات دیروز 3 میلیون و 105 هزار تومان معامله شد.

حباب سکه به 6 میلیون و 500 هزار تومان رسید

به گفته کشتی آرای، در هفته‌ای که گذشت با توجه به افزایش تقاضا برای نیم و ربع سکه و سکه‌های یک گرم حباب سکه 400 هزار تومان افزایش یافت؛ این بدان معناست که حباب قیمتی هر قطعه سکه طرح جدید به 6 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است.

او مورد تغییرات قیمتی طلا و سکه در هفته آینده، پاسخ داد: قیمت سکه و طلا به فعل و انفعالات سیاسی و جهانی بستگی دارد و با توجه به شرایط اقتصادی روز پنجشنبه جهان تا این لحظه تغییراتی نداشته و به نظر می‌رسد که تغییر عمده‌ای را در قیمت جهانی طلا نداشته باشیم؛ فعلا با به اضافه و منهای یک درصد قیمت جهانی طلا در همین محدوده باقی می‌ماند.

این فعال بازار طلا، ادامه داد: حباب سکه هیچ ارتباطی به مسائل جهانی ندارد و با افزایش خرید و فروش سکه برای هدایا در عید نوروز افزایش یافته که این موضوع جنبه سرمایه گذاری ندارد و بیشتر مصرفی است.

اقدام بانک مرکزی از افزایش حباب سکه جلوگیری کرد

کشتی آرای درباره عملکرد اخیر بانک مرکزی برای عرضه سکه به بازار، گفت: اقدام اخیر بانک مرکزی در حراج سکه در بازار تاثیر داشته و از افزایش حباب سکه جلوگیری کرده است، اما به دلیل اینکه سکه‌های واگذاری هنوز تحویل داده نشده و این موضوع به روزهای پایانی سال کشیده شده است، این اقدام تاثیر بسزایی در کاهش حباب سکه نداشته است.

مردم از واحدهای دارای مجوز طلا و سکه خریداری کنند

او درباره افزایش قیمت سکه و ورود سکه های تقلبی یک گرمی در بازار. بیان کرد: اخیرا گزارشی در خصوص عرضه سکه‌های تقلبی یک گرمی به بازار نداشته‌ایم، زیرا واحدهای تحت نظر اتحادیه طلا و سکه متخصص در تشخیص سکه های اصل و تقلبی هستند.

کارشناس بازار طلا هشدار داد: مردم برای خرید و دادوستد خود از واحدهای معتبر و دارای مجوز رسمی بانک مرکزی یا اتحادیه طلا و سکه خریداری کنند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.