بارش شدید باران در نقاط مختلف کشور/خطر سیلاب در پیش است

سخنگوی صنعت آب گفت: تیم های فنی، مدیریت بهره‌برداری از سدها را به گونه‌ای خواهند داشت که از هم‌افزایی و بسیج مقادیر پیک سیلاب بین حوضه‌های بالادست و پایین دست سدها جلوگیری شود تا مخاطرات کمتری را در رودخانه شاهد باشیم.​

به گزارش شهروندآنلاین،  عیسی بزرگ‌زاده، سخنگوی صنعت آب در گفت‌وگویی که با سایت وزارت نیرو داشته، از آغاز بارش شدید باران در نقاط مختلف کشور از اواخر روز گذشته خبر داد و گفت: سامانه بارشی اخیر همانطور که پیش‌بینی شده بود از اواخر روز گذشته فعال شده است به طوری که در استان‌های مختلف شاهد بارندگی‌های شدید هستیم.

وی با بیان اینکه در استان کردستان شاهد بیشترین بارندگی هستیم، افزود: در ایستگاه سلین استان کردستان بیش از 100 میلی‌متر بارندگی به ثبت رسیده است؛ همچنین در شهرهای سنندج و کامیاران بیش از 50 میلی‌متر و سروآباد حدود 71 میلی‌متر بارندگی تا صبح امروز، سه‌شنبه رخ داده است.

سخنگوی صنعت آب کشور افزود: در استان ایلام در شهرهای آبدانان و ایوان غرب حدود 90 میلی‌متر بارندگی رخ داد، در شهر بدره 77 میلی‌متر و دره شهر65 میلی‌متر بارندگی رخ داده است.

وی ادامه داد: در استان خوزستان نیز در شهرهای بیدروبه 71.1 میلی‌متر، حسینیه 69.9 میلی‌مترو دزفول 37.7 میلی‌متر تا صبح امروز بارش به ثبت رسیده است.

وی اضافه کرد: حفظ امنیت هموطنان و اطلاع‌رسانی به موقع و پیش‌آگهی درخصوص وضعیت بارندگی‌ها اهمیت دارد، در این صورت شهروندان می‌توانند سفرهای نوروزی خود را به شکل مناسب برنامه‌ریزی کنند. این مهم در صدر توجه وزارت نیرو قرار دارد و به همین دلیل اطلاع‌رسانی‌های گسترده‌ای در دستور کار خود قرار داده است.

بزرگزاده یادآور شد: شرایط اقلیمی در این روزها به شکلی است که زمین اشباع شده و نفوذ باران در آن کمتر است به طوری که میزان بارش کم نیز می تواند به روان‌آب منجر شود و مسیرهای تردد را که در معرض جبهه‌های بارشی است تهدید کند.

سخنگوی صنعت آب کشور افزود: این مناطق شناسایی و به دستگاه‌های اجرایی مرتبط اطلاع‌رسانی شده است. بارش اخیر از این بابت از اهمیت دوچندان برخوردار شده که با سفرهای نوروزی هموطنان تقارن یافته است.

وی با بیان اینکه این بارندگی‌ها در بعدازظهر روزجاری و امشب تداوم خواهد داشت تاکید کرد: توصیه می‌کنیم هموطنان در رفت و آمد و تردد در مسیرها احتیاط لازم را داشته باشند.

بزرگزاده  تصریح کرد: تیم های فنی، مدیریت بهره‌برداری از سدها را به گونه ای خواهند داشت که از هم افزایی و بسیج مقادیر پیک سیلاب بین حوضه های بالادست و پایین دست سدها جلوگیری شود تا مخاطرات کمتری را در رودخانه شاهد باشیم.​

سخنگوی صنعت آب کشور خاطرنشان کرد: پیش بینی سیلاب های شهری نیز در برخی از شهرهای جنوبی وجود دارد و امید است با تمهیدات درنظر گرفته شده مشکل خاصی رخ ندهد. در تلاش هستیم خسارات ناشی از سیلاب در نقاط مختلف کشور را به حداقل برسانیم.

انتهای پیام/

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.